Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemen érdemes a...

Melyik egyetemen érdemes a jogot elvégezni? (levelező)

Figyelt kérdés
Pécsi vagyok, és munka mellett végezném. Érdemes az ELTE-ért Pesten munkát keresni és odaköltözni? Szeretném a munkám során használni majd, nem csak dísznek kellene, ezért is kérdezem.

2016. ápr. 19. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:
van elte jog levelezőn?
2016. ápr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tök mindegy melyiken végzel. Nem fognak sorban állni a munkáltatók érted ha az ELTÉ-n végzel, hidd el:DD. Sőt, aki beleírja az álláshirdetésbe hogy előnyben van aki x helyen végzett (mert nem csak az ELTÉT írják be, hanem azt ahol ők végeztek, de egyébként ez igen ritka), az szerintem nincs teljesen rendben. Szóval Pécsről akkor gyere el ha ott nem találnál munkát egyetem mellett, vagy ha egyébként is a fővárosba akarsz menni a nyüzsgés vagy más miatt.

Ha neked magadnak fontos hogy a legnevesebb helyen végezzél, akkor persze válaszd az ELTE-t. Bár az ember a sznobságával többet árt a megítélésének mint amit egy híres nevös diplomájával nyer.

Egyébként minden helyen inkább csak elméletet oktatnak, használni akkor tudod a diplomát, ha ápolod a tudásod, figyeled a gyakorlatot, és ha van eszed. Utóbbit nem adják a diplomához sehol sem. A legtöbbet (sokkal többet mint bármelyik egyetemen) a való életben lehet tanulni, persze ha olyan munkát kapsz, aminek bármi köze van a joghoz.

2016. ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!