Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az SHL pszichológiai tesztnek...

Az SHL pszichológiai tesztnek van köze a szcientológiához?

Figyelt kérdés

2016. febr. 24. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért lenne? Leírnád azt a logikai kapcsolatot, ami miatt ezt a kérdést te feltetted?
2016. febr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze. Van pl. az Oxford ingyenes netes teszt, amivel a szcik hálózzák a népet. Azt akartam tudni, nem ez a láncolat-e az SHL is, mert egy cégnél ezt a tesztet akarják kitöltetni. Ha szcis a vállalat, akkor elkerülném.
2016. febr. 26. 14:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Próbáltál legalább egy kicsit utánanézni ennek a tesztnek? Ahogy írod is, "pszichológiai teszt". Az ilyeneket szakemberek fejlesztik ki, és nem használhatja akárki, főleg nem ilyenek. Ez egy nagyon elterjedt teszt, amit nagyon sok HR-es alkalmaz a kiválasztás során. De ha ennyire paranoiás vagy, az elég komoly probléma.
2016. febr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én az Oxfordról sem gondoltam, hogy szekta használja, ezért vagyok óvatos. De ha semmi köze ehhez, akkor megnyugodtam, köszönöm a választ!
2016. febr. 26. 22:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Elvileg nincs. Ezeket a kérdéseket Xenu állította össze.
2016. febr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
O-O
2016. febr. 28. 11:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs köze, Klein Sándor (és cége) csinálta, aki munkapszichológus.
2016. febr. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Én az Oxfordról sem gondoltam, hogy szekta használja"


Azért nehogy elhidd hogy az oxfordi teszt :D

2016. máj. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az SHL-teszt (SHL = Saville & Holdsworth Ltd) Peter Saville és Roger Holdsworth nevéhez kötődik.


Mind a kettő pszichológus, nincs közük a szcientológiához (egyébként is a szcientológia nincs "jó barátságban" a pszichológiával):

* [link]

* [link]


Az Oxford Capacity Analysis már köthető a szcientológiához:

* [link]

2016. máj. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megcsináltam végül, úgy láttam, arra megy rá, hogy mennyire vagy csapattag vagy inkább vezető. Sajnos a kiértékelés megküldésére nem méltattak.
2016. máj. 29. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!