Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Pszichologus szeretnek lenni....

Pszichologus szeretnek lenni. Most vagyok 8. ls szerintetek milyen gimibe menjek? Vagy a gimi mindegy? Es utana? Pszichologiai egyetem es onanntol az vagyok majd? Bocsanat ha hulye a kerdes de remelem ertitek

Figyelt kérdés
2015. szept. 12. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Menj gimibe, humán tagozatra. De mehetsz nyelv tagozatra is, mert ha megtanulsz egy-két nyelvet, és csinálsz pár nyelvvizsgát, akkor sokkal több pontod lesz, így könnyebben bekerülsz. Tehát ha engem kérdezel, én azt tanácsolom, hogy menj gimibe és feküdj rá a humán tárgyak (pl. töri, magyar) tanulására, valamint csinálj 1-2 nyelvvizsgát. Ez a cél lebegjen előtted. Ha jól érettségizel, van nyelvvizsgád, akkor elég pontod lesz.


Amúgy elég távoli még neked az egyetem, most még ne foglalkozz vele. Sok egyetemen van pszichológia szak, majd annak idején megtudod, hová és hogyan kell jelentkezni. A nagyobb egyetemeken (pesti egyetemeken, Szegeden, Pécsen, Debrecenben stb.) biztosan van.


Egyébként nagyon ne lovalld bele magad, most még az legyen a célod egyelőre, hogy gimibe kerülj be. Majd utána jön magától a többi. Az is lehet, hogy idővel teljesen érdektelenné válik számodra ez a cél, és más fog érdekelni. Mindenesetre nyelveket tanulj, és csinálj nyelvvizsgákat! Az soha nem árt.

2015. szept. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindegy. Csak erős legyen, és te is jó legyél ott. Mire érettségizel, több ismereted lesz az emberi elme működéséről is (középiskola, biológia). Akkor majd jelentkezel egy pszichológia szakirányra (több egyetemen van). Azután már csak (ismét) tanulni kell. Ennek a szakmának is több területe van, de erről ráérsz akkor tájékozódni.
2015. szept. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!