Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvielőkészítőnek van értelme?

Nyelvielőkészítőnek van értelme?

Figyelt kérdés
Nem a most következő hanem az azutáni tanévben arra szeretnék menni, és láttam, hogy félbe van szedve egy évig az egész osztály, az nem rontja a két csoport kapcsolatát? meg tényleg el lehet tőle lustulni? 12/L
2016. ápr. 27. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, utána hány nyelvóra van hetente.
2016. ápr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia, én nyelvi előkészítőre járok.


Hát igazából szerintem felesleges.

Mert ha jó vagy angolból akkor 4. végén az emeltet, meg a nyelvizsgát is le tudod simán tenni, ha meg nem akkormeg így se úgy se.


Mindenesetre arra esetleg jó, hogyha nem vagy biztos, milyen irányba szeretnél továbbtanulni, akkor jelentkezel egy ilyenre első évet letudod, ha megondoltad magad nem kell kínlódni az osztályzóvizsgákkal.

2016. ápr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
14 van hetente..
2016. ápr. 27. 18:25
 4/11 anonim ***** válasza:

"14 van hetente.."


- Öt éven keresztül???

2016. ápr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jaaa, bocsi félreolvastam:) Első évben 14, utána 2:)
2016. ápr. 27. 18:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát, ez a baj. Első évben megtanulod a nyelvet, aztán négy éven keresztül felejted.
2016. ápr. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De az osztály nagyon szét tud menni ha felezve van egy éven keresztül?
2016. ápr. 27. 18:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Anélkül is szét tud menni. Egyébként nem értem, mit aggódsz: ha gondot okoz a csoportbontás, akkor igazából már "össze sem tud jönni" az osztály, hiszen az első évben történik ez.
2016. ápr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem hihetetlenül hasznos volt. Nem volt bajom soha a nyelvvel, de nem tanultuk elég intenzíven mondjuk nyelvvizsgához. Egy év alatt három tanár+egy lektor úgy összeszedett minket, hogy öröm volt nézni.

A csoportbontásról csak annyit, hogy 5.-től kezdve magyaron, matekon, angolon, francián/oroszon, informatikán, törin és latinon is csoportbontás volt. Nyelvielőkészítőn meg az angol csoportokat újra beoszották, ezúttal 3 felé, hogy még jobban haladhassunk. Egyáltalán nem hatott ki az osztályközösségre.

És igen, el lehet lustulni tőle, ez igaz. Nekem is el kellett volna hinnem, mikor mondták :D Ha odafigyelsz erre és nem hagyod magad, akkor a javadra fog válni.

2016. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépem, hasznos válasz volt, ment a zöldkéz:D
2016. ápr. 27. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!