Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van a szalagavatónak?

Mi értelme van a szalagavatónak?

Figyelt kérdés

Oké, kapunk egy szalagot nagy ügy. De minek kell akkora bált csinálni belöle, amikor meg semmit nem tettünk le az asztalra, érettségi után szerintem. Mindk ekkora felhajtás! Az meg a másik hogy hallottam h a lányok 100.000 ért kölcsönöznek ruhákat, hogy 2 óráig abban táncoljanak... meg a tánc betanulás táncoktató tanár stb.. tényleg nem értem a felhajtást :D.

Abból a pénzből már valami nagyon faszántos osztálykirándulás lehetne év végén...


2016. febr. 23. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából semmi. Ha még legalább egy bál lenne, hasonlóan az amerikai szokásokhoz, de így túlszabályozottan felesleges pénzkidobás.
2016. febr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért az amerikaiakat se kell félteni, ott i van bőven kiadás. Amúgy nem sok értelme van, maximum annyi hogy szép emlék maradhat. Minket például a táncpróbák hoztak össze egy kicsit jobban az osztállyal. A felhajtás szerintem is nagy, meg a kiadások is, és tényleg a semmire gratulálnak, de én rosszabbra számítottam mint amilyen végül volt. Amúgy meg lehet oldani azt a ruhát 7-20000 közt is. Nem mondom hogy az hű de olcsó, de 100000 nem kell rá.
2016. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Igazából nem is az érettségiről szól, hanem egy időszak lezárásáról. Szerintem kellemes dolog, normális ember meg nem költ rá vagyonokat, és lehet élvezni.
2016. febr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#2: sehol nem írtam, hogy az amerikaiak ne költenének rá sokat, illetve azt írtam, hogy "hasonlóan az amerikai szokásokhoz", nem azt, hogy pont ugyanazt. Arra gondoltam, hogy kikölcsönzöl egy drága ruhát, amiben aztán egyszer táncolsz, esetleg utána a rokonokkal bemutatószerűen, nem pedig az egész estétéjszakát ünnepelheted végig, mint egy bálon. Ennék többet nem kell belemagyarázni a szavaimba.
2016. febr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi a világon.

A szalagnak örültem, szívesen hordtam, mert szép emlék a suliból, és jelezte, hogy bizony, ez már az utolsó év, a "fény az alagút végén":)), meg közeledik az érettségi, meg minden. (Most is szívesen megnézem a jelenlegi végősök szalagjait, akiket kiszúrok az utcán.) De azt a suliban is odaadhatták volna, mondjuk a félévi bizonyítvánnyal együtt, esetleg egy kisebb iskolai ünnepség keretében.

De a többi csak fárasztó nyűg volt, rengeteg idő, energia elment vele, igazán nem hiányzott az érettségi és a felvételi évében.

Jó, utána volt egy buli, de igazából elég felejthető volt az is.

Pedig szerencsére a mi osztályunk még "egészen normálisan" állt hozzá, más helyekhez képest sokkal kisebb volt a felhajtás - pl. nem kellett "egyenruha" a felvonuláshoz, mindenki abban ment, amiben akart, így én is egy olyan ruhát választottam, aminek a felső részét még most is felhúzom néha, ha igazán "rendesen" kell kinézni valahol, így legalább maximálisan megérte az árát (és illik is hozzám).

2016. febr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nemtudom olvassa e valaki, idén voltam végzős, még novemberben volt a szalagavatónk, és a táncpróbákon lettem jóba egy bizonyos lánnyal, akivel már a barátnőm :) Szóval ha valaki jövőben olvassa zet a kérdést: megéri elmenni
2017. jún. 10. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!