Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez elegendő a japán szakhoz...

Ez elegendő a japán szakhoz az egyetemre/főiskolára?

Figyelt kérdés
Felsőfokú angol érettségi, felsőfokú nyelvvizsga. Jó töri érettségi közép szinten. Japánt viszont még sosem tanultam. Arra gondoltam, hogy az iskolában kezdeném el. Ilyet lehetséges? Vagy a belépő már minimum a középfokú nyelvvizsga belőle?

2016. máj. 2. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
Már nem belépő, de jobban járnál. Az egyetem nem egy nyelviskola. Plussz kell tudni mégegy keleti nyelvet alapfokon és minor is van.
2016. máj. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

két keleti nyelv? Nem lehet úgy, hogy a Major a angol és a minor a Japán? Vagy fordítva .

Köszönöm a válaszod, megy a zöld kezecske

2016. máj. 5. 08:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Idén kb 130-an kezdtünk, és legalább 100-an nulla japán tudással érkeztünk. A kezdőknek van heti 3x90perc japán felzárkóztató az első két félévben, ami kötelező, és ha azokon megszerzed az áláírást, akkor a harmadik félévtől sokkal több japános tárgy bejön, de addigra már leszel olyan szinten, hogy nem okoz gondot, ha van szorgalmad heti több száz kanjit beseggelni (az első két félévben hétről hétre kb 20 fő kanjit + ezeknek a 2-3-4 kombinációit kell megtanulni).

A második félév végén specializációt vagy minort kell választani, előbbi lehet fordítói, utóbbi lehet bármilyen btk-s szak, amit a Károlin lehet tanulni (anglisztika, germanisztika, kommunikáció és média, szabad bölcsészet, holland, magyar, töri). Specen a kínait is felveheted specializációnak, HA az első két félévben felveszed a kínait (kezdősöknek nem ajánlják, de a csoporttársaim közül többen felvették úgy hogy sose tanultak előtte japánt, és van aki így is kínai specre megy).

Az első válasza helytelen, nem kell tudni semmilyen másik keleti nyelvet alapfokon, mindössze annyi a kötelező, hogy az elébb említett két félévnyi kínait (vagy koreait) felveszed és legalább kettessel elvégzed. Azt hiszem, mesterre már kell valamilyen szintű kínai (nem koreai!) nyelvtudás, de azzal nem vagyok képben.


Ha van még kérdésed, írj. :)

2016. máj. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!