Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kinek hogy sikerült a mai...

Kinek hogy sikerült a mai töri érettségi?

Figyelt kérdés

Szerintetek könnyebb vagy nehezebb volt az elmúlt évekhez képest? Hogy sikerült? Mit választottatok esszének?


Várom a véleményeket! :)



2016. máj. 4. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a 12 kérdéses részt megírtam 2005-től mindet, csak 1 lett hibátlan, de ez a mai lehet, hogy megint az lesz, mert a nem hivatalos megoldással végig egyezik a megoldásom.

Esszék is viszonylag jók lettek, összességében minimum 90 % lesz szerintem.

2016. máj. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a tesztből alig tudtam valamit, de megnéztem a megoldásokat, és 35 pont körül mozog a teszt, szóval már ennek nagyon örültem :D

Én az egyetemes esszék közül egyiket se néztem át, a sztálinosat választottam, szerencsére egy csomó minden eszembe jutott szóval szerintem az jó lett.

Rövid esszék közül Erdélyt nem tudtam, Rákosinak először örültem, aztán láttam hogy sajnos nem a politikát kérdeznek (amit tök jól megtanultam) hanem az életmódot amit nem tudok, tehát maradt Mária Terézia, ami szintén nem lett rossz, de pár dolgot kihagytam

A hosszú esszék közül szomorúan láttam, hogy egyiket se tudom a 3 közül.:'D először 48-49-nek örültem, mert azt hittem magára a forradalomra(március 15.) kérdez rá, amit szintén tök jól tudok, de sajnos a 49-es nyári háborúkról kellett írni, amiről nem tudok semmit

Bethlenről abszolút semmi:D

maradt Károly Róbert, akit átnéztem ugyan, de semmire nem emlékeztem belőle :( így róla az utolsó 5-7 percben írtam kb 6 sort

szóval összességében lehetett volna rosszabb is, csak a hosszú esszé nem lett valami jó

szerintem ebből egy erős 4es lesz, ami nekem teljesen jó :D

2016. máj. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is jó lett a tesztes rész, én kb 5 pontot vesztettem, a szegénységesnél én azt írtam, hogy csökkent a szegénységben élők száma (mert odatettem a tollam, és lentebb volt az utolsó érték, mint az első :DD), Szent Istvánnál is egyet, meg már nem emlékszem, hol máshol.

Az esszéknél a felvilágosodást választottam, utólag megbántam, aztán rövid esszéként megírtam Mária Teréziát, nekem ez jó lett, mert szóbeli tétel, és mi mind a 21 tételünkből írtunk három dolgozatot, szóval mindent meg kellett tanulnunk. Magyar töri hosszú esszét pedig a bethleni konszolidációból írtam, az is jó lett szerintem, de nem teljes, mert a választójogi törvény nem jutott eszembe, de egy csomó más politikai-gazdasági intézkedést leírtam.

Összességében ötöst várok, de ha négyes, az se baj, majd szóbelivel jól felhúzom. :D

2016. máj. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!