Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy-számvitelből Corvinus...

Pénzügy-számvitelből Corvinus vagy BGE a jobb, és miért?

Figyelt kérdés
Melyik diplomával jobbak, kedvezőbbek az elhelyezkedési lehetőségek?

2016. máj. 4. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Corvinus, indokolni úgy gondolom nem kell.
2016. máj. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1: Csak azért kérdezem az indokot, mert volt olyan ismerősöm (BGE-n hallgató rokona), aki azzal jött, hogy a Corvinusoknak nincs gyakorlata, a BGE meg gyakorlatorientált, és egyből tudnak könyvelni.
2016. máj. 4. 18:36
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Hülyeség, olyan cégekkel van kapcsolatban a Corvinus, akik már a hallgatók közül vadásszák a munkaerőt, és a tanulmányaik alatt is rengeteg tapasztalatot szerezhetnek.
2016. máj. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Pénzügy-számvitel szakot, aki elvégzi elvileg kiválthatja a könyvelőit is. Egyébként engem taszít ez a dolog, nekem is volt számvitelem pedig nem sok közöm lesz a könyveléshez.
2016. máj. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Taszít? :D
2016. máj. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
78%
Én is ezen gondolkodtam, végül a Corvinusra jöttem, és egyáltalán nem bántam meg. A Számvitelt megszerettetik a hallgatókkal, nem csak magolni kell, folyamatosan gyakorlatiasan tartják az órákat. Sok barátom "csak" BCE-re került be, és voltam sulijukban órát látogatni. Azért mondják, a Corvinusra, hogy könnyű bent maradni, mivel aki ide bejut 450 átlag ponttal, kevesebb erőfeszítéseket tesz ugyanazért a jegyért, mint aki 350 ponttal a műszakira fér be, vagy a BGE-re 280 ponttal már hallgató lehetsz.
2016. máj. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Számvitel alapjai minden közgazdász szakosnak van egy szemesztert, de pénzügy-számvitelesnek nagyon sok és sokfajta számviteles óra van (számvitelszervezés, vezetői számvitel, nemzetközi számvitel, számítógépes könyvelés, pénzügyi számvitel), ezért van az hogy csak a PSZ szakosok válthatják ki a könyvelőit, mert mire megvan a diplomájuk sokkal többet tudnak mint egy sima mérlegképes könyvelő.


Amúgy mivel a BCE-re nagyon magas a ponthatár jelöld be előbb azt és utána a BGEt tartaléknak. PSZ diplomával könnyű elhelyezkedni függettlenül hogy BCEn vagy BGEn végezted. Menj szakmai gyakorlatra amennyit tudsz és akkor úgyis inkább azt nézik, hogy mennyi gyakorlatod van már és nem azt hol végeztél. Ha konkrétan tudod majd hogy pl. inkább banknál dolgozni akkor bepróbálkozhatsz egy bankhoz kapcsolódó szakdogával metr az is előny ha kutattál már a témában, szóval az elhelyezkedés snem csak attól függ h BCE vagy BGE.

2016. máj. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

A Corvinust isteníti mindenki, de minden a kapcsolatoktól függ.

Van ismerősöm, aki ezt a BGE-n végezte, még az alapképzést sem fejezte be, máris kaptak érte a cégek, most egy külföldinél van éppen. Nem a Corvinus ellen beszélek, hanem inkább azt hangsúlyozom, hogy a BGE is jön felfelé és igazából bárhol teljesítesz jól és alakítasz ki jó ismeretségeket, kapcsolatokat, kapni fognak utánad. A Corvinust a neve miatz szeretik jobban, viszont ha azt kérdezem, hol "nevelnek" jobb szakembert belőlem, egyértelműen a BGE-t mondják. A Corvinus nagyszerűen átadja az elméleti tudást és tényleg intelligens emberek járnak oda, míg a BGE-re bekerül minden minimumponthatárt elért emberke is, viszont úgyis kiderül, ki az, aki nem bírja és az kihullik ott is, a Corvinuson is. Csak utóbbin nagyobb a valószínűsége, hogy nem, mert ha már felvették legalább önköltséges 430-440 ponttal akár, akkor biztos van egy kis gógyija, ellenben BGE-RE az alacsony 280-as pontthatárral a 3-as tanuló is elmegy, mondván ide könnyű bejutni.

Na egy szó mint száz én úgy gondolom, az egy jó megoldás lehet, ha BCE, majd BGE sorrendet jelölsz, elvégre pontszámilag is így logikus. Ha meg nem vesznek fel, még mindig lehet egy bsc BGE és később egy msc BCE, ha mindenképp akarsz a Corvinussal valamit, vagy esetleg ha van lehetőséged, átmenni oda.

2016. máj. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
100%-ban osztom az utolsó válaszadó véleményét!! Végre egy normálisan gondolkodó ember...
2016. máj. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Gábor Dávid válasza:
én most fogok menni PSZre. Másoddiplomaként. Szívesen mennék a Corvinsra, de méreg drága. Így 463 ponttal a BGE-re megyek psz-re. Pénzügy szakirányra. De lehet, hogy végül nekem már dolgozó emberként hasznosabb lesz a BGE sokak által emlegetett gyakorlatiasabb képzése.
2016. máj. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!