Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozati konzulensnek...

Szakdolgozati konzulensnek szoktak valamit adni? Mikor?

Figyelt kérdés
Nagyon gondolkozom rajta, hogy azért kellene neki valamit adni, de a csokiig jutottam. Ha illik, akkor leadaskor vagy védés után?
2016. máj. 6. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Én adtam, mert tényleg nagyon kedves és segítőkész volt.

A védés után adtam, kerámiát.

2016. máj. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%

Igen, külön pénzt kap az egyetemtől ezért.

Mást nem. Nem értem, miért kell ebben az országban mindenért kétszer megfizetni valakit.

2016. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es: nem mindig kap külön erre pénzt az egyetemtől (mármint az alapfizetésén kívül, van ahol ezt elvárják, mint a munkaköre természetes részét). Amúgy nem azért adtam, mert "meg akartam fizetni", nem is "illemből", hanem mert őszintén hálás voltam. Képzeld, ilyen is van:))
2016. máj. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
3: és miért gondolod, hogy neked címeztem bármit? A Kérdező azt kérdezte, "szoktak-e adni", vagyis ő a szokásoknak való megfelelésből, illemből ajándékozna, nem hálából.
2016. máj. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es: elsősorban azért írtam, amit, mert konkrétan tudom, hogy nálunk a konzulensek nem kapnak ezért semmit, tehát ne higgye azt a kérdező, hogy tuti kap a konzultálásért pénzt a tanára az egyetemtől.

És ha már újra írtam, megírtam a saját motivációmat, mert eléggé borús hangulatúnak tűnt számomra a hozzáállásod.

Harmadrészt nekem nem egyértelmű, hogy a kérdezőt csak a "szokás" vezérli. Ha nem lenne elégedett a témavezetővel, akkor nem hiszem, hogy elgondolkodott volna az ajándékozáson, hiszen úgysem lesz már semmilyen kapcsolata a tanárral a későbbiekben.

2016. máj. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :).


Nem illembol kérdeztem meg, hanem azért, mert én adnék és kíváncsi vagyok, hogy mások hogy állnak ezzel a témával.

2016. máj. 6. 18:20
 7/7 A kérdező kommentje:
De jól megfogalmaztad az utolsó hozzaszolasban!
2016. máj. 6. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!