Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legjobb vidéki...

Melyik a legjobb vidéki orvosi kar?

Figyelt kérdés
2016. máj. 11. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem mindenki azt preferálja, ahová járt/jár.

Lényeges különbség valószínűleg nincs, ahogyan objektív vélemény se, mert elég valószínűtlen, hogy létezik olyan, aki mind a 3-at kipróbálta.

2016. máj. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam hátha valamelyiknek jobb/rosszabb a híre.
2016. máj. 11. 19:59
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Én Szegedről hallom a legjobbakat. (SOTE-s vagyok)
2016. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is SOTE-s szeretnék lenni, de szerintem le fogok csúszni róla.. ./
2016. máj. 12. 21:33
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Mindegyik egyformán jó (a SOTE-t is beleértve). Hogy melyiket értékelik kicsit magasabban vagy alacsonyabban, az függ attól, hogy ki és milyen szempontok alapján végzi a felmérést. De abban biztos lehetsz, hogy az oktatás színvonalában nincsenek lényegi különbségek, mindegyik egyetemnek ugyanazon akkreditációs eljáráson kell átesnie, és külföldön is ugyanazokban az országokban elismertek.


Egyes tárgyak itt nehezebbek, mások ott, de végül a 6 év alatt nagyjából ugyanazt fogod megtanulni. Az elméleti képzés mind a 4 egyetemen világszínvonalú. A gyakorlati képzés mind a 4 egyetemen feljelsztésre szorul, de ez mostanság fog megtörténni, pl. Medical Skill laborok létrehozásával, ahol a hallgatók már elsőtől kezdve fejleszthetik manuális készségeiket (pl. kanülszúrást, intubálást, katáter-felhelyezést tudnak gyakorolni modellen, így amikor már a betegen kell ezeket megcsinálni, akkor már nem először lát ilyet az illető, amely mindenképp előny). Ilyenről lenne szó:

https://www.youtube.com/watch?v=_PRCAwPHids


Tehát inkább az alapján érdemes dönteni, hogy melyikhez mennyire laksz közel, hova jár esetleg már több ismerősöd, stb.


Szurkolok, hogy bekerülj a SOTE-ra, ha oda szeretnél, de ha bármelyik másikra kerülsz be, akkor is megkapod ugyanazt a képzést. Milyen sorrendet jelöltél egyébként?


Objektív ranglisták amúgy sem léteznek, de itt pl. találsz néhány szubjektív szempontot, de összességében ezek alapján egyik egyetemet sem lehet kiemelni a többi közül sem fölfelé, sem lefelé. Pl. a SOTE kutatási teljesítményben megelőzi az összes többit, de a diploma munkáltatók általi elismertsége (employer reputation) alapján viszont az összes többi előzi meg a SOTE-t). De ezek a különbségek nem jelentősek. A paraméterek komolyan vehetőségéről sokat elmond, hogy a QS az academic reputation alapján a 4 közül Szegedet hozta ki 4.-nek, a másik elemző (EECA) szerint ugyanezen szempont alapján Szeged a legelső a 4-ből.

[link]

[link]

[link]

[link]

Mindig be kell állítani a subjectnél, hogy medicine.


A CWUR listáján az összes felkerült magyar egyetem (mind a 4 orvosi közte van) 44-45 pont között áll a 100-ból, szinte nincsenek is különbségek (bár ez az egész egyetemeket nézi, nem csak az orvosi karokat, viszont az kérdéses, hogy pl. egy művészeti kart hogy vetnek össze a többivel).

[link]


Az Eduline (HVG) rangsorát pl. ne használd, nem jó. A felvett hallgatók paraméterei, illetve irreleváns arányok (amikről ráadásul még az sem derül ki, hiogy hogyan számolják őket pontosan) rangsorol. Csak rangszámokat közöl az adatok helyett, így érdemi összehasonlítás nem lehetséges (bár a szempontjaik egyikének sincs köze sem az oktatás színvonalához, sem a diploma elismertségéhez, így mondhatjuk, hogy nem is relevánsak). Pl. ahol sok a fiatal PhD-hallgató, ott pl. az "oktatói kiválóság" alacsonyabbnak fog tűnni, mert átlagban kevesebb a fokozattal rendelkező oktató (ráadásul nem is a fokozat tesz valakit jó oktatóvá, mivel a tudományos teljesítmény és az oktatói képességek között semmilyen korreláció nincs). A "hallgatói kiválóság" pedig a felvett hallgatók OKTV-eredményei, pontszáma, nyelvvizsgái, stb. alapján rangsorol, amely egyszerűen azzal korrelál, hogy hova jelentkeznek többen, ennek szintén nincs köze az oktatás színvonalához.


Lényeg a lényeg, hogy bérmelyikre vesznek is fel, ugyanakkora esélyed lesz, hogy jó orvos legyél. :)

2016. máj. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi!

Sote-áok aztán szote, dote és pote de szerintem pécsi lesz... nagyon izgultam a kémián és olyat is elszúrtam amit tudtam volna, meg félreütöttem a számológépet stb...:/

2016. máj. 16. 17:52
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
Jaj, te szegény... Mindjárt megsajnállak. 2 év után meg takarodhatsz át Pestre, nem kell ilyen másokat lenéző retek Pécsre.
2017. febr. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem nézem le Pécset, és elárulom, hogy úgy döntöttem itt maradok, mert megszerettem. És pont nem én vagyok a nagypofájú hanem sok más évfolyamtársam, köztük pécsiek is...
2017. márc. 5. 12:31
 9/10 A kérdező kommentje:

Ja és végül a sorrendem:

Sote aztán másodiknak Pote volt ;)

2017. márc. 5. 12:32
 10/10 A kérdező kommentje:
de nem is értem mi volt a lenéző, tanácsot kértem, hogy melyik jobb...
2017. márc. 5. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!