Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek rosszul döntöttem?

Szerintetek rosszul döntöttem?

Figyelt kérdés
Üdv,februárban csak kettő lehetőséget írtam be.Mindkettő BME VIK, az egyik a villamosmérnöki másik meg az infós.Szinte biztos voltam, hogy a műegyetemre akarok járni.Közben változtak a dolgok és halottam az OE NIK-ről.Az fogott meg ebben, hogy a c# programozás nagyon erős.Nekem pedig az a "kedvenc" programozási nyelvem és azt tanulom komolyabb szinten.Szerintetek jól döntöttem, hogy a BME-re iratkoztam?Semmilyen befolyással nem lesz rám a válasz ugyanis a jelentkezést már nem lehet módosítani :)

2016. máj. 15. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:

BME-n inkább elméleti ismereteket szerzel, abból viszont jó sokat.. Ennyi elméleti ismeret mellett bármely nyelvre jó leszel egy egész életre.. A C#-ot csak 1 tárgy keretében fogod kötelezően tanulni, de választhatsz olyan szakirányt amely erre épül, viszont tudásod nagy részét önszorgalomból kell majd összeszedned, önálló laborok, szakdogák, diploatervek keretében..


OE-n inkább gyakorlati ismereteket szerzel, abból viszont jó sokat.. Ha egész életedben C#-al akarsz foglalkozni és ezt már előre eldöntötted, akkor az OE valóban jobb lett volna neked.. Ha fennáll a lehetősége, hogy bármilyen más irányba szeretnéd majd idővel átképezni magad, akkor a BME sztem jobb kiinduló alap bármely magyarországi alternatívával szemben..


Még egy: Ha programozás/C# érdekel, miért jelölted meg a villamosmérnökit?

2016. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
mérnökinfó van első helyen,értelemszerűen.Hát nemtudom,nem határoztam el, hogy én c# programozó leszek egész életemben.Sok minden területen szeretném kipróbáltatni magam.Igazából rengeteg ötletem van(pl.Arduino programozása stb.) és nemtudom, hogy az egyetemen tudok-e ezzel kezdeni valamit? Gondolok itt olyanra, hogy valamilyen fajta programtermék verseny vagy valami hasonlóra gondolok itt...vagy csak a tanulás a lényeg?!
2016. máj. 15. 20:01
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ha egész életedben C#-al akarsz foglalkozni és ezt már előre eldöntötted, akkor az OE valóban jobb lett volna neked."


Ezzel az a baj, hogy ilyen nem lesz, akár tetszik, akár nem. 10, de max 20 év múlva már nem a C#-ot használják majd, hanem az aktuális menő nyelvet. Ezért nem jó stratégia csak egy dologhoz érteni.

Ha szilárd elméleti alapjaid vannak, néhány hét alatt bármit megtanulhatsz, és mindig tovább tudod majd képezni magad, amerre megy a szakma éppen.

2016. máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az a baj ezzel az egésszel, hogy a programozást nem elméleti szinten kell elkezdeni tanulni. Az már rég rossz. Ha ott ülsz egy kód felett órákat, és magadtól rá jössz, hogy mi volt a probléma, na ezeket a dolgok azok, amik a leginkább a fejlődés irányába visznek.


Elsőnek gyakorlat, aztán elmélet.


Persze már eldőlt, de NIK-re jelentkeztem volna a helyedben, MsC-t pedig BME-re tartogatnám.


De ha nagyobb perspektívából nézem az egészet, tök mind1 melyik egyetemre jársz. A legtöbbet úgyis magadnak kell hozzátenned, ha nem akarsz középszerű maradni a szakmádban. Az egyetem, -bármelyikről is legyen szó-, csak azt mutatják meg, hogy merre érdemes kutakodni.

2016. jún. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!