Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek az általános...

Szerintetek az általános orvosit vagy a pszichológia szakot nehezebb elvégezni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 17. 13:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Orvosi. Egy évvel tovább tart, már csak azért is. :) De egyik se könnyű.
2016. máj. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Amúgy orvosi után még 5 évig kell tanulni, hogy dolgozhass, szóval az igazából 11 év. Míg egy pszichológus 5 év után már dolgozhat. Szerintem amúgy a pszichológia nehezebb.
2016. máj. 17. 13:24
 3/17 A kérdező kommentje:
Amúgy ez milyen logika, hogy az orvosi azért nehezebb, mert egy évvel tovább tart? :D Mi az összefüggés? Attól, hogy a szabad bölcsészet meg a vegyész szak azonos ideig tart, még nem ugyanolyan nehezek.
2016. máj. 17. 13:25
 4/17 anonim ***** válasza:
Igaz, 11 év. Miben látod a nehézségét a pszichónak? (oda jelentkeztem idén, ezért is érdekel).
2016. máj. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Mérnökire, jogra, pszihcológiára a legokosabbak mennek, míg orvosira kb bárki bekerül..
2016. máj. 17. 13:29
 6/17 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem két dolog lehetséges:

1. trollkodni jöttél

2. személyes sértés ért az orvosival kapcsolatban


Szomorú.

2016. máj. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt azért mondod, mert pszichón magasabb a ponthatár, akkor igen lehet, hogy valaki pszichológiára nem kerül be, orvosira meg igen. Viszont ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy bent is marad. A pontszám amivel bekerülsz, semmit sem jelent. Nálunk pont a 480-al bekerült diákokból van 1-2 olyan, aki most küszköd...
2016. máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi egyetem után is dolgozhatsz, de még tanulnod kell. Pszichológián is nekiállhatsz dolgozni, de szintén nagyon sokat kell tanulni. Ebből a szempontból pont hogy nem különböznek.

Egyénfüggő is lehet hogy kinek mi a nehéz, mit fog fel jobban, mi áll közelebb az érdeklődéséhez. Szerintem az orvosi nehezebb egyébként, sokkal mélyebben kérik számon a dolgokat, mint azt ember képes lenne befogadni.

2016. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
8%
Utolsó, te kevered a dolgokat. A pszichológia után már pszichológusként praktizálhatsz. Orvosi egyetem után orvosként NEM praktizálhatsz. Rezidensként, gyakornokként kell dolgoznom, hogy öt évvel később szakvizsgát tehess. Csak ezután dolgozhatsz önállóan orvosként. Tanulni utána is kell (pontokat gyűjteni, vizsgákat tenni, krediteket teljesíteni stb), de a szakorvossá válás minimum 11 év.
2016. máj. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem látom másképp a dolgokat. Pszichológusként az 5 év után még mindig igen korlátozott a végezhető tevékenységek köre.
2016. máj. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!