Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most vagyok 8-adikos, mindig...

Most vagyok 8-adikos, mindig kitűnő voltam. Ha gépészmérnök szeretnék lenni, mennyek szakközépbe vagy inkább gimibe?

Figyelt kérdés
Egyébként valami kéttannyelvű sulira gondoltam.
2016. máj. 18. 00:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam. Még majd most leszek 8-adikos.
2016. máj. 18. 00:20
 2/4 anonim ***** válasza:
Én gimnáziumba jártam, vannak volt osztálytársaim akik gépészmérnökök, de van szakközepes ismerősöm is aki annak tanul. Igazából inkább azt nézd, melyik iskola tetszik jobban, hova járnak jobb képességű emberek, melyiknek van jobb híre. Mert a különbség nem sok, amit kell megtanulsz majd az egyetemen. A szakközépnek annyi előnye van, hogy már ott elkezdessz belelátni a szakmába, gyakorlatiasabb leszel mire egyetemre jutsz, de ezek nem behozhatatlan előnyök. Egy jó gimnáziumban viszont két nyelvet tanulsz, és lehet jobb a társaság is, több csaj, jobban felkészít az érettségire. Szóval nézd meg a közelben levő sulikat, és amelyik színvonalasabb, abba menj.
2016. máj. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahol jobb a matek.
2016. máj. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Gimi, mindenaron.

A kormany most veri szet a szakkozepiskolai oktatast, elzarva az utat a tovabbtanulas lehetosegetol (altalanos, szakmahoz nem feltetlenul szukseges targyak csokkentese-kiiktatasa stb, ami elso pillanatban jonak tunik, de gyakorlatilag nem tanulod meg az egyetemi felvetelhez szukseges dolgokat, stb.) Gimi, barmi aron!!!

2016. máj. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!