Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha pszichológiára jársz, vagy...

Ha pszichológiára jársz, vagy van ilyen ismerősöd, mesélnél részleteket a képzésről?

Figyelt kérdés

Milyen a suli, milyenek a tantárgyak?

Miért akarsz pszichológus lenni?

Kemények a vizsgák?

Milyen a záróvizsga?

Sok a személyes megnyilvánulás, vagy nem kell nagyon kitárulkozni?


2016. máj. 25. 17:49
 1/1 anonim ***** válasza:
ELTE-re jártam, 2012-ben végeztem, még a régi képzésben kezdtem a sulit, így erről tudok nyilatkozni, bár nem hinném, hogy a BA+MA kombó nagyon más lenne. Mi lenne a konkrét kérdésed a sulival/tárgyakkal kapcsolatban? A vizsgákról: volt, amelyik nehezebb volt, volt, amelyik könnyebb, nyilván a szigorlatok voltak a leghúzósabbak, arra kellett a legtöbbet készülni, de én senkiről nem tudok, aki kibukott volna. Szerintem csak bekerülni nehéz, aki bent van, az el is tudja végezni. A záróvizsga a szakdolgozat prezentálásából áll és az azzal kapcsolatos 1-2 kérdés megválaszolásából, tételhúzás itt már nincs, azt programzáró vizsga keretében oldják meg, abból a két szakirányból, amin vagy (ez nyilván MA, hogy BA-n mi van a záróvizsgán, arról fogalmam sincs). Egyáltalán nem kell kitárulkozni, ez nem terápia, hanem oktatás: leadják az anyagot, te meg jegyzetelsz, szakirányon (már amelyiken) van egy-két helyzetgyakorlatos óra, de nyilván kényszeríteni senki nem fog, hogy megossz bármit magaddal kapcsolatban, ha nem szeretnéd. Én azért akartam pszichológus lenni, mert 18 évesen még úgy gondoltam, hogy terapeuta szeretnék lenni, de aztán máshogy alakultak a dolgok és bár alapvetően nem távolodtam el a pszichológiától, de nem is vagyok terapeuta. Amúgy a képzésről annyit, hogy ez gyakorlatilag egy belépő ahhoz, hogy részt vehess több, fizetős képzésen, ami lehetővé teszi, hogy érdemi munkát végezz.
2016. máj. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!