Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy számvitel vagy program...

Pénzügy számvitel vagy programtervező informatikus?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Az lenne a kérdésem hogy melyik szak lehetne jobb számomra , igazából érdekel a gazdaság ezért gondoltam a pénzügyre illetve jó vagyok informatikából,szeretem a programozást viszont matekból nem jártam faktra és 4-5 között mozogtam mindig.És úgy hallottam hogy proginfón azért elég erősen megkövetelik , illetve hogy pénzügyön sok tantárgy erre épül.Így felejtős lenne ez a két szak?

2016. máj. 29. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem számíqt, ha nem jártál faktra, ha ettől függetlenül szereted a matekot. Proginfón sokkal komolyabb amúgy a matek mint PSZ-en, utóbbin nem azon szoktak megcsúszni az emberek. Amúgy ha érdekel mindkettő, akkor javaslom a gazdinfót, borzasztó könnyű vele elhelyezkedni, mesterre pedig mindkét irányba mehetsz vele.
2016. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megtudhatnám akkor hogy pénzügyön min szoktak elcsúszni?
2016. máj. 29. 11:18
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Azon, hogy csomó ember egyetemen "rájön", hogy nem is érdeklik a gazdasági tárgyak, úgy meg elég nehéz tanulni.


Egyébként nem feltétlenül kell faktra járni, hogy bírd majd a programtervezőt. Itt inkább az lenne a döntő faktor, hogy mivel akarsz foglalkozni 15 év múlva is. Melyik érdekel jobban, a pénzügyek vagy a programozás.


Én infós vagyok egyébként, ha érdekel valami írj nyugodtan egy privát üzenetet.

2016. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok - az, hogy sokan rájönnek, hogy nem is érdeklik őket a gazdasági tárgyak, maximálisan igaz. És én amúgy PSZ-re járok (de bánom, hogy nem infós lettem), nekem is írhatsz :)
2016. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha valakinek a legkisebb affinitása is van a programozáshoz akkor milyen gondolatmenet visz ahhoz hogy ne informatikus legyen? Nézz körül magad körül, szerinted több vagy kevesebb infós kell majd ahogy a világ előremegy?
2016. máj. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valakinek a legkisebb affinitása is van a programozáshoz akkor milyen gondolatmenet visz ahhoz hogy ne informatikus legyen? Nézz körül magad körül, szerinted több vagy kevesebb infós kell majd ahogy a világ előremegy?"


Ez a legnagyobb tévhit és baromság ami valahogy elterjedt mostanság az emberek fejében. A "legkisebb affinitás" édeskevés, tudok neked mutatni nem egy diplomás végzett informatikust, aki képtelen elhelyezkedni, mert egyszerűen nem való ilyen munkához. A legjobbak kellenek mindenhova, és baromira nem elég az, ha valaki hobbi szinten otthon fejlesztget magának valamit. Mindezt úgy, hogy már kis túlzással ilyenek vannak, hogy minden 2. ember azzal próbálkozik, hogy wordpress oldalakat gányol össze párezer forintért (persze van is erre igény, mer ócsó).

2016. máj. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!