Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent László, olasz és emelt...

Szent László, olasz és emelt angol szak! Kérdések ezzel kapcsolatban (? )

Figyelt kérdés

Sziaszok!

Na szóval. A Szent Laci olasz és emelt angol szakáról eddig csupa jót hallottam, plusz érdekelne is ez a két szak.

Pár kérdés, amire érdekelne a válasz:

Olasz:

1. Milyen a fiú - lány arány a tagozaton?

2. Felsőfokúig el lehet jutni, vagy csak középfokig?

3. Milyen az osztályközösség?

4. Mi a személyes véleményed a szakról? Mi a jó, ill. rossz benne?

Angol:

1. Milyen a fiú - lány arány?

2. Milyen az osztályközösség?

3. Mi a személyes véleményed a szakról? Mi a jó, ill. rossz benne?


Az egész gimiről:

1. Milyen általánosságban a közösség?

2. Milyenek a tanárok?

3.Hogy néz ki belül az épület? (Milyenek a szekrények (boxok), hány emelet van, mennyi tesiterem van, hogy néz ki az udvar, stb.)

4. Van sulirádió?

5. Van iskolaújság?

6. Milyen foglalkozások vannak? (Pl. kézilabda, tánc, stb.)

7. Japán szakkörön nyelvet is tanulunk, vagy csak a kultúrával foglalkozunk?

8. Vannak hetesek a suliban? Ha igen, nagyon szigorú feladatuk van?

9. Szereted a sulit?

10. Szerinted mi a legjobb, ill. legrosszabb az iskolában?


Bocsi a sok kérdésrt, és az össze-vissza fogalmazásért. :)



2016. máj. 29. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Szia!:)

Én olaszos vagyok.

1. Háát jelentősen kevesebb a fiú nagyon max 12re tippelnék, de van ahol 8 vagy épp 4 fiú van.

2. Az olasz szakka együtt ját a felsőfokú megszerzése. (Olasz emelt érettségit teszel + mellé két olaszul tanult tárgyból olasz nyelven mininum kettesre érettésgizel. Ezeknek hála kapsz egy kétnyelvű érettségit és a felsőfokú olasz nyelvizsgát. Persze a 60% az emelten kötelező, mondjuk nincs az az Isten, hogy valakinek az ne menjen. Általában mindenkinek 80+os).

3. Minden osztályban más, de alapvetően szerintem teljesen jó. Persze vannak kisebb viták, de túl kell rajtuk lendülni.

4. Én személy szerint szeretem, azon kívül, hogy rá kellett jönnöm, hogy nem szeretem annyira az olaszt, viszont teljesen jól beszélek és ez sokszor jól jön. Egyszóval igen itt tényleg megtanulod a nyelvet. Rossznak talán azt mondanám, hogy minket rögtön bedobtaak a mélyvízbe gólyaként anyanyeévi tanárral művészettörténet és hasonlók, de ha jól tudom ez megváltozott azóta. Annyi, hogy eleinte főleg a legelső év elég brutális tud lenni, viszont elengedhetetlen, hogy alapozhass rá.

Az angolról annyira nem tudok nyilatkozni, de ott a fiú lány arány általában kiegyensúlyozottabb. Az osztályközösséggel szerintem egyik osztályban sincs nagy probléma.:)

A suliról:

1.Szerintem nagyon jó, nekem az osztályomon kívül is sok barátom van. Mivel a második nyelveken osztályösszevobás van, illetve a suli elég nagy része űz valamilyen sportot és elég sok program van, mondjuk az ilyen évfolyam "versenyek" (pl.kampány) van hogy rivalizálást vált ki, de nem tart az sokáig.:D

2. Általánosságban kedvesek, de mint mindenhol itt is vannak jobb, rosszabb, szigorúbb, kedvesebb és bunkóbb tanárok is. Attól függ épp kit fogsz ki.

3.huhaa hát szekrény: egy osztálynak kettő van, akasztók vannak benne és kb ennyi. Az iskola maga egy műemlék szóval elég szép.:D 4 emelet van összesen (+földszint) a 4.Csak az eegyik szárnyon van a másikon az a médiások székhelye a hírhedt padlás. ;) Van egy óriási tesicsarnok illetve egy kistesi. Az udvaron van egy műfüves focipálya illetve egy hatalmas lelátó egy körbe fák vannak illetve vannak padok is. És az udvart nagyjából körbeöleli a suli és a csarnok.

4.Elméletileg van. Gyakorlatban előfordul, hogy néha működik. De ez természetesen nem a stúdió hibája..:D Nem egyébként tényleg, a csengő is ritkán működik néha meglepődünk ha megszólal a High way to hell vagy a Freedom. :D Igen ezek a csengőink.

5. Én nem tudok róla, hogy lenne.

6. Sportok: gyeplabda, foci, kosár, röpi, úszás. +tesiként (hogy meglegyen a heti 5 ha nem sportolsz amúgy) felvehető még tánc, krikett és hasonló dolgok de neem teljesen vagyok képben, mindenféle dolog, évente változik. Van még énekkar és különböző szakkörök (bár az utóbbiból nincs sok 1-2 talán).

7. Na hát erről fogalmam sincsen bocsi :(

8. Elméletileg igen és be van osztva. Nálunk ez talán 9.ben még működött is, már meg se próbálja az ofőm. Nincs, nagyjából mint az általánosban.

9. Annyira, hogy semmi kedvem elballagni. Teljesen pozitív emlék lesz. Haa engem kérdezel a legjobb középsuli a világon

10. Legjobb: gondolom a barátaim nem a legjobb válasz.. azon kívül talán a különböző programok (gólyabál, UNESCO, kampány, portya) és az ezek által kialakult hihetetlen hangulat (főleg a kampány). Illetve a közösség, nem mondom, hogy nincsenek klikkek, de mindenkinek megvan aa maga helye.

Legrosszabb: háát nem tudom leginkább az hogy el kell mennem. Egyébként talán az, hogy személy szerint nekem rengeteg órám van és jópár felesleges is. De ki lehet bírni.

Remélem segítettem.:)

2016. máj. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél, köszönöm szépen!! :)
2016. máj. 31. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!