Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre pontszámítás?

Egyetemre pontszámítás?

Figyelt kérdés

Olyan szakra jelentkeztem, ahol nem feltétel az emelt érettségi, viszont én németből és töriből emelteztem. (Választható bolt hogy töri vagy idegennyelv vagy stb) A németet szabadon választott tantárgyként viszem, (az angol az első nyelv) tehát ott az érettségi eredményeim között, emiatt úgy gondolom, jár az 50 pluszpont érte. Nekem az lenne a kérdésem, hogy amikor pontszámításnál a két legjobb eredményt számolják, számolhatják-e az angolt? Mert mondjuk töri 85 százalék, angol közép 85%, német emelt 78%. Így pontszámításnál jobban jönnék ki ha az angolt számítanák, de ugyanúgy ott a német is. Vagy csak a 2 emeltet nézhetik "legjobban sikerült tárgyként" ? Mert azt nem találtam sehol, hogy ezt így írták volna.. Csak annyit tudok az emeltekről, hogy akkor jár érte a plusz pont, ha követelmény, és viszem is a tárgyat.

Előre is köszönöm annak, aki válaszol a kérdésemre.:)


2016. jún. 1. 08:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Akkor járt emeltért pluspont, ha a szerzett pontokba beleszámít az eredménye.
2016. jún. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha a 2 emeltet viszed tovább, akkor 100 pluszpontot kapsz, ha csak a törit, akkor csak 74 pluszpontot kapsz (50+német nyelvvizsgáért 24), amit a 7%-kal jobb eredmény nem javít ki.
2016. jún. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A szerzett pont alatt mit értesz? Mert van az érettségi átlag, amiben szerepel, és az is szerzett pont. És van a 2 legjobban sikerült tantárgy, amit súlyozottan számolnak. Az is szerzett pont. Abba már nem számít bele, mert angol közepet akarom, és a töri emeltet.
2016. jún. 1. 08:51
 4/17 A kérdező kommentje:

De a németet is vinném tovább.:/ csak nem azt néznék "súlyozottan".

Vagy ezt így nem lehet? Tehát amit súlyozva néznek, az csakis, kizárólag az emelt lehet?

2016. jún. 1. 08:52
 5/17 anonim ***** válasza:
Amiről Te beszélsz, azok a tanulmányi pontok, régebben hívták hozot pontoknak. Én a másik 200 pontról beszélek (amit meg is suplázhatsz), amit két érettségi százalékos eredménye ad ki. Ha utóbbiba nem egy emeltet számolnak bele, a plusz 50 pontot nem kapod meg.
2016. jún. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én is a másikról beszélek:) azt elfelejtettem írni, hogy nekem tanulmányi+érettségi pontot számolnának. Tanulmányiból 98 pontom van. Ehhez jönne hozzá a felvi pontszámító kalkulátora szerint az érettségi átlagért kapott pont, a két legjobban sikerült tárgyért kapott pont, és a plusz 100 többletpont az emelt tárgyak miatt. :) csak ugye többen is panaszkodtak,hogy a felvi csak az emeltekkel számol. Még akkor is, ha nem azok lettek a legjobbak.
2016. jún. 1. 09:06
 7/17 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy súlyozva néznek-e valamit, vagy nem. Mindenképp a számodra megfelelőbb módszerrel számolnak. De mivel konkrétumot nem írtál, így csak a duplázós módszerrel tudjuk neked elmagyarázni.

Amennyiben a töri és egy idegennyelv választható felvételi tárgyak, akkor neked a töri, angol és a német játszik, ebből kettőt vesznek figyelembe. Az emelt szintért járó +50 pontot csak akkor kapod meg, ha abból a tárgyból számítják a pontjaidat, tehát nincs olyan, hogy te a töri közép+angol emelt mellett megkapd az emelt németért járó 50 pontot.

Nézzük a lehetséges pontjaidat.

töri+angol: 2*(85+85)+50+28=418

töri+német: 2*(85+78)+50+28=404

angol+német: 2*(85+78)+50+50=426


És mivel a számodra kedvezőbbel számolnak, így neked ezekkel az eredményekkel 426 felvételi pontod van az adott szakra.


(#2 a középfokú nyelvvizsga 28 pontot ér, nem 24-et, de biztos csak elírtad)

2016. jún. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
De a 426 pont akkor lehetséges, ha lehet két idegen nyelvet is választani. A leírtakból ez nem derül ki egyértelműen.
2016. jún. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Egyébként az érettségi eredményeim így alakulnának: magyar:83, angol: 85, német e.:78, töri e. 85, matek:63.

Tanulmányi pontokból pedig 98 a 100-ból. Nem a legfényesebb, de hát így sikerült. Csak ugye ha meglehetne úgy oldani, ahogy én írtam, és a plusz 50 pontot is megkapnám, akkor azért lényegesen több pontom lenne. :/

2016. jún. 1. 09:15
 10/17 A kérdező kommentje:
Lehet, persze. Egyébként eddig mentek mindenkinek a pluszok! :)
2016. jún. 1. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!