Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre pontszámítás?

Egyetemre pontszámítás?

Figyelt kérdés

Olyan szakra jelentkeztem, ahol nem feltétel az emelt érettségi, viszont én németből és töriből emelteztem. (Választható bolt hogy töri vagy idegennyelv vagy stb) A németet szabadon választott tantárgyként viszem, (az angol az első nyelv) tehát ott az érettségi eredményeim között, emiatt úgy gondolom, jár az 50 pluszpont érte. Nekem az lenne a kérdésem, hogy amikor pontszámításnál a két legjobb eredményt számolják, számolhatják-e az angolt? Mert mondjuk töri 85 százalék, angol közép 85%, német emelt 78%. Így pontszámításnál jobban jönnék ki ha az angolt számítanák, de ugyanúgy ott a német is. Vagy csak a 2 emeltet nézhetik "legjobban sikerült tárgyként" ? Mert azt nem találtam sehol, hogy ezt így írták volna.. Csak annyit tudok az emeltekről, hogy akkor jár érte a plusz pont, ha követelmény, és viszem is a tárgyat.

Előre is köszönöm annak, aki válaszol a kérdésemre.:)


2016. jún. 1. 08:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ez melyik szak?
2016. jún. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Az előbb elírtam egyébként, én angol+német emelttel számoltam. Természetesen a töri+német duplázásért kapnád a 426 pontot.


Másik módszer:


Tanulmányi pontok: 98

Érettségi átlag: 79

Két legjobb: töri 85 + német 78 (mivel így kapsz +50 pontot az emelt, ha angol 85-tel számolnának, akkor nem kapnál +50 pontot a németért)

Többletpontok: 50+50 (töri+német emelt)

Összesen:440 pont

2016. jún. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Gazdálkodás és menedzsment lett volna a cél, most már a kermark is jó lenne, de hát nem hiszem hogy meg lesz.
2016. jún. 1. 09:22
 14/17 A kérdező kommentje:
Értettem, hát azért túl könnyű lett volna úgy. :) de akkor majd maximum újraérettségizek németből. Aztán majd meglátjuk. Köszönöm a segítségeteket, és nen utolsó sorban a türelmeteket! :)
2016. jún. 1. 09:24
 15/17 anonim ***** válasza:
Akkor viszont vissza az egész: ezeken a szakokon a matematika kötelező, a többiből meg egyet lehet beleszámítani.
2016. jún. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem, szerencsére nem kötelező. Még.:)
2016. jún. 1. 09:29
 17/17 anonim ***** válasza:
Ja, mert ez az üzleti képzési ághoz tartozik. Viszont az igaz, hogy csak egy idegen nyelvet lehet érettségiként beszámítani.
2016. jún. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!