Menjek-e a BME-re?

Figyelt kérdés

Most érettségizek, és a BME-VIK-et jelöltem meg első helyen, másodikon az ELTE matekszakot harmadikon az ELTE infót.


Érdekel a programozás meg a matematika, és bár elég nagy híre van a BME -nek, bizonytalan vagyok azt illetően, hogy tényleg oda menjek-e.


Azt hallom ugyanis, hogy sok tanár szar, ki vannak égve, csak szopatnak, rengeteg olyat kell megtanulnom mely nem érdekel, és alig jut idő arra, hogy otthon képezzem magamat olyan témában mely érdekelne is engem.


Ezért nem tudom, hogy a VIK -re menjek-e. Lehet inkább az ELTE matekra kéne mennem, és -mivel programozást amúgy se az egyetemen kell tanulni, hanem otthon- megkímélve magamat a sok fölösleges szopástól, és inkább akkor az ELTE matekra járva otthon tanulom a programozást.


Csak a BME-VIK -nek ott a Schönherz kollégium, ahova elég jó lenne bejutni.


Ti mit gondoltok?

Érdemes -e a BME -re járni, vagy olyan sok a FÖLÖSLEGES szopatás hogy inkább egy picit könnyebb egyetem és akkor otthon, több szabadidővel tanulom meg azt, ami ÉRDEKEL?


Előre köszönöm a válaszokat!



2016. jún. 5. 14:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Én mindenképp a BME-re mennék, de nem a koli miatt:P
2016. jún. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor juthatsz simán az SCH-ba gólyaként, ha olyan 453 lesz a felvételi pontod, vagy szoc alapon, ha kevés az 1 főre eső jövedelem. Utána akkor lehetsz SCH-s ha 3,5 fölött van az ösztöndíjindexed vagy szoc alapon szinte éhhalál szélén vagy, bár szoc alapon eddig csak a TTNY-be vették fel a hallgatókat. Ha tudsz önállóan, magadat menedzselve tanulni és nem félsz kérdezni akár többször is, ha leráznának, kész vagy tanulni akár éjfélekig és hétvégén is, akkor a BME a jobb. De nagyon könnyű kiesni. A bejutott hallgatók több mint fele legalább 1 tárgyból nem szerzi meg a kreditjét a gólyák közül, és ez még a jobbik eset, ha csak egyből nem. Csak tanulásról szól a dolog, semmi másról a VIK-en az első 4 félévben. Elte sem sokkal könnyebb. Otthon így is úgyis rengeteget kell tanuljál.
2016. jún. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

De az ELTE csak nem annyira szopatós, vagy?

És kb. mennyi szoc. pont kellhet gólyaként a SCH -be?

2016. jún. 5. 15:48
 4/23 anonim ***** válasza:
15%
Matek elég nehéz ott is, de lehet, hogy egy kicsivel könnyebb összességében egy félév, mint a BME VIK-en. Főleg ha gimis vagy. Olyan 50 szoc pont elég lehet.
2016. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Az jó sok pont... :/
2016. jún. 5. 16:12
 6/23 anonim ***** válasza:
Felsőbb éveseknél szoc alapon általában csak 30 hely van. Volt már úgy hogy 40 is elég volt.
2016. jún. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

De én most a gólyákat kérdeztem - akiknek ez lesz az első félévjük. Nekik 50 szoc. pont kell?

Ha jól emlékszek tavaly már 0 ponttól vettek fel embereket.

2016. jún. 5. 16:36
 8/23 anonim ***** válasza:
Ez mindig hely és gólya függő. A legjobb felvételi pont alapján felveszik a fenntartott helyek 30%-ára a legjobb felvételi pontszámot elérőket, illetve e sorrend alapján töltik fel ezt a 30%-ot, utána szociális alapon töltik fel a maradék helyet a szociális pontok csökkenő sorrendje alapján. Szociális alapon nem kaphat helyet akinek 0-nál kevesebb pontja van. Da a 0 pontos is csak akkor kaphat helyet ha a sorrend alapján nem telt be a maradék hely. Tehát ha a maradék 70% helyet feltöltik és a sorrend alapján csak az 5 pontosokig jutnak akkor a 0 pontosnak már nem marad hely, így nem juthat be. De tavaly a 0 pontosok bejuthattak és még maradt is hely, amit a felvételi pontszám sorrendje alapján töltöttek fel a maradék hallgatók közül. Ha jól tanulsz, illetve ha jó az ösztöndíjindexed, akkor tudsz csak a 2. félévtől koleszos maradni, ha nemcsak az első félévet nézed, hanem a későbbieket is.
2016. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
11%

Csak, hogy letisztázzuk: Azt ugye tudod, hogy most már egyáltalán nem múlik rajtad, hogy hova vesznek fel? Ha a VIK-re vesznek fel, akkor ebben a felvételi eljárásban oda kell menned, nincs mese.


Az meg, hogy a három közül hova menj, az attól függ, hogy mit akarsz kezdeni magaddal a jövőben. Az "érdekel a prog meg a matek" elég tág fogalom...

2016. jún. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

# 9

Július elejéig lehet sorrendet módosítani, gondolom épp ezért tette fel a kérdést a kérdező.

2016. jún. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!