Menjek-e a BME-re?

Figyelt kérdés

Most érettségizek, és a BME-VIK-et jelöltem meg első helyen, másodikon az ELTE matekszakot harmadikon az ELTE infót.


Érdekel a programozás meg a matematika, és bár elég nagy híre van a BME -nek, bizonytalan vagyok azt illetően, hogy tényleg oda menjek-e.


Azt hallom ugyanis, hogy sok tanár szar, ki vannak égve, csak szopatnak, rengeteg olyat kell megtanulnom mely nem érdekel, és alig jut idő arra, hogy otthon képezzem magamat olyan témában mely érdekelne is engem.


Ezért nem tudom, hogy a VIK -re menjek-e. Lehet inkább az ELTE matekra kéne mennem, és -mivel programozást amúgy se az egyetemen kell tanulni, hanem otthon- megkímélve magamat a sok fölösleges szopástól, és inkább akkor az ELTE matekra járva otthon tanulom a programozást.


Csak a BME-VIK -nek ott a Schönherz kollégium, ahova elég jó lenne bejutni.


Ti mit gondoltok?

Érdemes -e a BME -re járni, vagy olyan sok a FÖLÖSLEGES szopatás hogy inkább egy picit könnyebb egyetem és akkor otthon, több szabadidővel tanulom meg azt, ami ÉRDEKEL?


Előre köszönöm a válaszokat!



2016. jún. 5. 14:42
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Ha érdekel a pénzügy világa, na meg a mesterséges intelligencia tervezés, ahhoz megfelelő matek tudást kaphatok az ELTE -n, nem?
2016. jún. 12. 14:12
 22/23 anonim válasza:

BME VIK-n most vagyok másodéves villanyos, ha újra kezdeném (nem :D) sok mindent másképp csinálnék, és még csak 4 félév ment le... De összességében nem bántam meg, hogy ide jöttem. Az elején sok az alapozás, szórnak is rendesen. Szerintem szopatnak mindenütt, ez attól is függ, hogy te hogyan állsz hozzá a tanuláshoz. Sokszor tele a tököm, hogy felesleges(nek tűnő) és sok anyagot nyomnak le kevés idő alatt, követelés van bőven és nem is a legjobb tanárok tanítanak (habár ez attól is függ kihez kerülsz, mert találkoztam pár igen jó oktatóval is). Én azt mondom a BME-n kialakul (kialakítanak) egyfajta szemléletet, problémamegoldó készséget. Van úgy, hogy csak átakarsz menni a tárgyakból és amit tanultál kb 3 hét múlva el is felejted, de ha másképp állsz hozzá, és folyamatosan készülsz, akkor megvan annak is a gyümölcse és máris hozzájárul az előbb említett készségek kialakításához, de ez rohadt nehéz. Mellesleg csomó lehetőség van szabadon választott tárgyak által, amikkel sokat lehet fejlődni. A BME-hez sok szorgalom kell, kitartás, egy kis kudarc tűrés és jó időbeosztás. A koli mindenképp jó, más szavaival élve: ha hajnali kettőkor akarsz bedobni pár sört a haverokkal és lazulni, vagy hajnali kettőkor megtudni, hogyan is számold ki azt a feladatot, a koliba mindkettőre van lehetőséged.

Amúgy elektronikával, programozással, már gimi elején is sokat foglalkoztam otthon és kb abból a tudásból elég jól elvoltam eddig, de tudtak újat mutatni az egyetemen is, meg az ember nem mindig tudhatja, hogy mit nem tud még, és hová lehet fejlődni. Viszont egyetem mellet, ami mélyebben érdekel, nem tudok foglalkozni, mert leköt a suli, így marad a szabvál vagy a nyár... (Időbeosztás problem) Igen, sok dolgot otthon kell elsajátítani, de ez minden egyetemnél így van, amúgy meg tutorialokból sem lehet mindent, elég mélyen megtanulni. Ráadásul az egyetem ad mellé még sok száraz elméletet (amit sehol senki sem tanul szívesen), amiből tudsz azért hasznosítani is valamit, hacsak keveset is. Javaslom a BME-s vik wiki-t, hogy nézz bele pár tárgyba, leírásokba, kb mit tanulnál ott, persze ez még nem mérvadó, mégis lesz benned egy homályosnál kicsit tisztább elképzelés a képzésről, elvárásokról.


Szerintem azt válaszd, amiről eltudod képzelni hogy tudnád csinálni. Matekból mindkét helyen kapsz bőven (ELTE-n talán durvábban is). Nomeg az se para, ha mondjuk meggondolod magad, vagy belátod, hogy mégsem jön be és szakot váltasz 1 netalán 2 félév után. Kipróbáltad magad benne, és nincs mi lett volna ha... meg hasonlók. Az elején azért csalóka az alapozók miatt, az első-benyomás rossz tud lenni, de van hogy jobbra is fordulhat, szóval óvatosan és körültekintően kell meggondolni magad. Csalódni mindkét helyben tudsz, ne várj el túl sokat tőlük. Ha céltudatos vagy, akkor ELTE és a BME is jó hely tud lenni, ha kihasználod, amit nyújt. Én azt javaslom maradjon BME első helyen, utána meg személyesen megtapasztalod, az lesz a mérvadó.

2016. jún. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget!

Szívesen várom más véleményét is!

2016. jún. 19. 22:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!