Menjek-e a BME-re?

Figyelt kérdés

Most érettségizek, és a BME-VIK-et jelöltem meg első helyen, másodikon az ELTE matekszakot harmadikon az ELTE infót.


Érdekel a programozás meg a matematika, és bár elég nagy híre van a BME -nek, bizonytalan vagyok azt illetően, hogy tényleg oda menjek-e.


Azt hallom ugyanis, hogy sok tanár szar, ki vannak égve, csak szopatnak, rengeteg olyat kell megtanulnom mely nem érdekel, és alig jut idő arra, hogy otthon képezzem magamat olyan témában mely érdekelne is engem.


Ezért nem tudom, hogy a VIK -re menjek-e. Lehet inkább az ELTE matekra kéne mennem, és -mivel programozást amúgy se az egyetemen kell tanulni, hanem otthon- megkímélve magamat a sok fölösleges szopástól, és inkább akkor az ELTE matekra járva otthon tanulom a programozást.


Csak a BME-VIK -nek ott a Schönherz kollégium, ahova elég jó lenne bejutni.


Ti mit gondoltok?

Érdemes -e a BME -re járni, vagy olyan sok a FÖLÖSLEGES szopatás hogy inkább egy picit könnyebb egyetem és akkor otthon, több szabadidővel tanulom meg azt, ami ÉRDEKEL?


Előre köszönöm a válaszokat!



2016. jún. 5. 14:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

# 10/10 Időpont ma 21:20


Mea maxima culpa, én június elsejére emlékeztem.


Akkor meg:

Attól függ mennyire akarsz programozói területen inkább elhelyezkedni mint matekon. Vannak olyan munkakörök, ahol a mögöttes matek értéke fontosabb, azt pedig nehezebben tanulod meg otthon, mint egy matekszakon. Általánosságban elmondható, hogy könnyebb megtanulni otthon programozni, mint matekozni.


Amennyiben a matematikát komolyabbnak érzed, mint a progrmaozást, én az ELTE-Matekot mondanám, és pár programozós tárgyat (félévente egyetbe lehet iktatni könnyen) felveszel az IK-ról specinek.

2016. jún. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Július 12. -ig módosíthatom a három szak sorrendjét.
2016. jún. 5. 22:49
 13/23 anonim ***** válasza:

# 12/12 Időpont ma 22:49


Épp ezért kértem elnézést. Én június elsejére emlékeztem, mint határidő.

2016. jún. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Szóval érdemes elmenni a BME -re ?

Nekem nem a papír számít, vagy a diploma értéke, hanem a tudás, amit ott megszerzek + hogy milyen ismeretségi kört alakíthatok ki.

2016. jún. 6. 12:30
 15/23 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes.
2016. jún. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

BME-re járok, harmadéves villamosmérnök hallgató vagyok. A szakma alapvetően tetszik, de hogy őszinte legyek én bánom, hogy nem volt elég nyelvtudásom vagy bátorságom, esetleg mindkettő, ahhoz, hogy kimenjek külföldre tanulni.


Fölösleges és értelmetlen szopatás van bőven a BME-n, de ne (csak) ez alapján dönts, mert az ELTE sem sokkal könnyebb ilyen téren (ha egyáltalán könnyebb), főleg a matek.

2016. jún. 7. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Lehet jobb lenne inkább külföldre menni? Csak akkor fél - 1 év kiesik...
2016. jún. 7. 14:58
 18/23 anonim ***** válasza:
Elte matekon rengeteg, de rengeteg matek van, az se sokkal jobb. BME-VIK-esként, pláne Schönherzesként meg arra kell figyelned, hogy ne szippantson be a "társasági élet", valamilyen játék, vagy a bulik, mert akkor igaz, hogy nem csak a tanulásról fog szólni az első két félév, de kapsz ajándékba még kétszer annyit.
2016. jún. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

"Elte matekon rengeteg, de rengeteg matek van, az se sokkal jobb."


ELTE-matekon még jó hogy rengeteg matek van...

2016. jún. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Arra készülj fel, hogy elte matekon nem az alkalmazott matekot fogod tanulni (nagyrészben), hanem tudományos szrságokat fognak veled magoltatni...
2016. jún. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!