Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más is járt már így egyetemen?...

Más is járt már így egyetemen? (hosszabb)

Figyelt kérdés

Az első félévem az egyetemen cefetül sikerült, a súlyozott átlag éppen csak 2 felett volt. még az is megfordult a fejemben hogy itt hagyom.


nem tettem, nekivágtam a 2. félévnek. nehezen indult, de kezdtem belejönni. Sokszor szerencsém is volt, de végül minden meglett, és a vége felé jöttem csak rá, hogy ha most az utolsó vizsgám is meglesz, a súlyozott átlagom 4es felett lesz.

ezzel pedig már ösztöndíjat is kaphatok. és kezdem egyre jobban megszeretni azokat a tárgyakat is amiket eleinte rühelltem, illetve már az is megfordult a fejemben, hogy valamelyik öntevékeny körbe is be kéne lépni( bár még nem tudom melyik érdekel, illetve bírnám-e a plusz terhelést)


Mással is volt ilyen pálfordulás? tudtátok állandósítani az eredményeiteket? vagy csak egyszeri fellángolás lehet?

az érdekesség hogy nem tanultam többet mint az előző félévben.



2016. jún. 6. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem annyi történt, hogy beleszoktál az egyetemi rendszerbe, az egyetemi követelményekbe. Az elején nagyon új és szokatlan volt minden, nem tudtad, mire számíts és hogy mit várnak tőled. Viszont most már akaratlanul is tudsz úgy figyelni az órán, hogy van egy sejtésed arról, hogy néz ki egy egyetemi számonkérés, mi az, amit ebből fontos megjegyezned és azt hogyan tudod. Így nem feltétlenül kell többet tanulnod, mint eddig, csak máshogy, amit nem biztos, hogy tudatosan felismersz.
2016. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De a vicc az hogy tudtam mire számítsak, mégsem ment. illetve ebben a félévben pont sokkal kevesebb előadásra jártam be :) szerinted fogom tudni tartani a szintet?
2016. jún. 6. 20:51
 3/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul ezt a félévet is úgy csináltam végig hogy "csak a 2es legyen meg"..
2016. jún. 6. 20:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azon is múlhatott, milyenek a tárgyaid, milyenek a tanárok, a számonkérések :) Ez se ugyanolyan minden félévben. Ráadásul nekem az eddigi 3 éves egyetemi tapasztalatom az, hogy az egyik leginkább szerepet játszó faktor még mindig a mázli... :)
2016. jún. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na mondjuk abból töménytelen volt..
2016. jún. 6. 21:34
 6/8 anonim ***** válasza:
szimplán éretté váltál és máshogy látsz már mindent
2016. jún. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hyker1811 ***** válasza:

Heh, nekem pont fordítva volt. Első félévben pedáloztam, mint az állat, hétvégéket is végigtanultam, minden tantárgyam meglett. Második félévben már nem volt sem energiám, sem kedvem pedálozni, annyira megrüheltem a ZHidőszak+vizsgaidőszak alatti hajtást előző alkalommal, ezért második félévben órákat szkippeltem és szartam tanulni, zh-kat és vizsgákat kivéve.


A vicc az, hogy jobb lett a súlyozott átlagom a második félévben mint az elsőben, szóval szégyellem is magamt. Úgy érzem nem érdemlem meg. Dehát ez van :), majd túlélem.

2016. jún. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A BME-ben az a hátrány, hogy nem érdemes előadásokra járni, mert sok nem színvonalas, annyit ér mintha otthon végigolvasnád a diákat.

Nem hiszem, hogy hirtelen megvilágosodtál.

Ami jobban megy azokat természetes, hogy szereted és nem azért megy jobban mert szereted.

Ha valaki nem tud focizni rühelli a focit, ha valaki tud az meg szereti. Ez így van már régóta.

Valószínűleg elkezdtél fókuszáltabban többet gyakorolni, feladatokat megcsinálni előző éves zh-k és vizsgák formájában. Elég a zh-kat begyakorolni, meg a vizsgát azt király vagy. Gyakorlat teszi a mestert. Ennyi a titka.

2016. jún. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!