Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most végeztem egyetemen, és...

Most végeztem egyetemen, és nyár elején megyek hosszabb távra külföldre. Addig lehet valami értelmes módon dolgozni?

Figyelt kérdés

Elnézést ha a kérdés maga kicsit zagyva, elég nehéz összefoglalni ilyen röviden.

Tehát friss diplomás vagyok, 'munkanélküli', és nem is terveztem ez ellen tenni, mert úgy volt hogy április közepén lehetne lehetőségem külföldre mennem 3/4 éves 'munkára' (táboros kisegítő; angol felfrissítésének, világlátásnak, és a gőz kieresztésének jó módja így tanulmány folytatása -mesterszak külföldön- előtt).

Most azonban kezd úgy alakulni a dolog, hogy mégse tudom már áprilisban kimenni, csak június elején. Addig meg nagyon nem szeretnék csak itthon ücsörögni, és nem is ártana dolgozni (pénz se utolsó dolog, de CV-ben is jól mutat minden kis munka).

DE! így hogy szinte biztosra tudom, hogy legkésőbb júniustól nem leszek itthon legalább fél évet, hogy keressek munkát?

Mármint, inkább valami gyakornoki jellegű (abból talán fix időtávú, 3 hónapos is van), esetleg keressek normális munkát, majd így április végén/május elején jelezzem felmondásomat, és hagyjam ott a céget, vagy már felvételkor mondjam hogy 'hát én csak pár hónapig tudok maradni (bár akkor ki venne fel?)?


2016. febr. 2. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem keress egy céget, és a 3 hónapos próbaidő után, vagy végén meg lelépsz.

Üdv

2016. febr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hány éves vagy pontosan?

Milyen diplomád van?

Nő,férfi?

2016. febr. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

23, férfi (szóval nem lesz 'külföldön kevés munkával jó fizetési lehetőség' :DD), bsc műszaki menedzser (ezt meg ne tessen megszidni, egész jól elhelyezkednek véle)


arra gondoltam hogy a legjobb ilyen diploma utáni meghatározott idejű (3 hónapos) 'gyakornoki' meló lenne, mert bár a fizu alacsonyabb lenne, de 3 hónap után akkor tudnám simán azt mondani h jó kösz mégse

de normál melónál genyának érezném magam, hogy a 3 hónapos próbaidő alatt így random mondanám hogy oké aha akkor lépek szevasz, persze lehet csak szentimentalitásom miatt ('ó jaj, ezzel elvettem egy lehetőséget egy olyantól aki fixen itt akart dolgozni éveket' meg 'hú hát ez a cégnek akkor plusz költség, főleg ha esetleg egy kisebb vállalatról van szó, mert akkor újra meg kell hirdetni a helyet, megkeresni, betanítani az újat, stb' és társai)

2016. febr. 3. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!