Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdaságinformatikus (BCE)...

Gazdaságinformatikus (BCE) vagy műszaki menedzser (BME)?

Figyelt kérdés
Jön a továbbtanulás, és ez az a két szak ami a legjobban érdekel. Sajnos elbizonytalanodtam, eddig a gazdinfo volt a cél most azonban már a műszaki menedzser is felmerült. Amiatt sem tudok dönteni, hogy az elmúlt időszakban nincs minden rendben a BCE házatáján, ki tudja, mi lesz még. Emellett a BME-nek jobb híre van külföldön, az sem utolsó szempont. Jó néhány barátom is BME műmenre megy, nem lenne rossz velük egy szakra járni (bár ez nem mérvadó). Szóval kérdem tisztelettel, melyik lenne a jobb választás?

2016. jún. 13. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy a BME-nek jobb híre van külföldön? A BCE szinte mindig benne van a top500 egyetem között, míg a BME nincs. De ez mindegy, mert külföldön amúgy is baromira mindegy lesz, hol végzel.

Én a gazdinfót javaslom egyértelműen.

2016. jún. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

#1-es

Egyrészt a BCE sincs benne szinte sosem a top 500-ban, másrészt BME-nek úgy általában véve tényleg minőségesebb a gazdasági képzése, harmadrészt ezeknek a ranglistának sajnos nem sok köze van az oktatás színvonalához, negyedrészt külföldön egyikről sem tudják h eszik-e vagy isszák rangsortól függetlenül..


A helyzet az, hogy mindkét, a kérdező által megjelölt szak egy hibrid szak és önmagában nagyon nem alkalmas ahhoz, hogy valami értelmeset kezdj vele.. MSC-s specializációként már elég ütős lehet (egy normális alapszak mellett pl. ELTE/BME - matematikus/fizikus/informatikus, BME/ELTE/BCE - alkalmazott közgazdaságtan stb.), de BSc képzésként szinte mindkettő trágya sajnos ..


Annyit egyik szakon sem oktatnak, hogy gazdaságilag magabiztos tudása legyen a hallgatónak, és sajnos sem informatikai, sem mérnöki ismeretekből sem kap annyit, hogy versenyezzen az ilyen szakokat végzőkkel).


Kérdező,

Mindkét szakból csak MSc-t tudnék ajánlani, azt viszont jó szívvel. Azt sztem ne nézd, hogy külföldön mi mennyit ér, mert egyiket sem nézik semmibe, de ez kb. minden magyar képzéssel így van, még a jókkal is. Sztem válaszd azt, amelyik tematikában közelebb áll hozzád, mivel nem pontosan ugyanaz a tématerület, bár kétség kívül van átfedés gazdasági oldalról.

2016. jún. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igazán nem szeretnék vitatkozni, de a BCE szinte mindig benne van a top500-ban, illetve hogy a BME-nek színvonalasabb a gazdasági képzése? Hagyjuk már...
2016. jún. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Melyik lista szerint van benne az 500-ban? Mert mielőtt válaszoltam azért én vettem a fáradtságot és átnéztem visszamenőleg pár évre néhány ilyen "top500" listát és csak a Szegedi Tudományegyetemet és az ELTE-t találtam benne, BCE-ről szó sem volt sehol..


Másrészt meg (akár hiszed, akár nem) a BCE-n tényleg csak a presztízs maradt meg amire az ott végzett hallgatók örömmel emlékeznek és előszeretettel válogatnak az innan kikerülők közül a piacon, de kb. megalapozatlanul. Jó 5-8 éve a BME kivásárolt egy rakat ottani nagyon jó oktatót, csakhogy saját képzéseit erősítse.. Ha a BME nem is az 1. helyre jött fel ezzel a lépéssel, de már biztosan megelőzi a BCE-t.. Öregdiákok viszont ezzel tipikusan nem értenek egyet, mert ők még emlékeznek a "nagy dicsőségre", amiből sajnos mára a BCE-n nem sok maradt (elég csak a publikációk számát, impakt faktorát megnézni). Szval ennyit a BCE minőséges képzéseiről.

2016. jún. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A #2-es hozzászóló tanácsait hanyagold.


"A helyzet az, hogy mindkét, a kérdező által megjelölt szak egy hibrid szak és önmagában nagyon nem alkalmas ahhoz, hogy valami értelmeset kezdj vele.. MSC-s specializációként már elég ütős lehet (egy normális alapszak mellett pl. ELTE/BME - matematikus/fizikus/informatikus, BME/ELTE/BCE - alkalmazott közgazdaságtan stb.), de BSc képzésként szinte mindkettő trágya sajnos .. "


Innen látszik, hogy közöd nincs a képzéshez, csak hallottál valami hülyeséget aztán lövöd tovább. A műszaki menedzser képzés valóban egy trágya, a gazdaságinformatikus viszont alapszakként is megállja a helyét, minden végzett ember elhelyezkedik aki nem a nyíregyi fősuli szintű intézményekből kerül ki.


Szóval én azt ajánlom, a megmondóemberekre meg ne hallgass. Hibrid szak aha, ne zavarjon, hogy a három infós szak tantervének 80%a szinte megegyezik.

2016. jún. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5-ös

Tehát ha jól értem, azt állítod, hogy bár a gazdinfó tanterve az infó szaknak egy részét tartalmazza és a gazdasági tárgyak egy még kisebb részét keverve, ennek ellenére mégsem hibrid...


Hát nem tudom, hogy te hol tanultad a magyart, de a hibrid egészen pontosan ezt jelenti (amit leírtam és amit te is megerősítettél).

2016. jún. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Dönts az alapján, hogy milyen munkát szeretnél végezni. Mindkettővel el fogsz tudni helyezkedni, amiatt ne aggódj. BCE gazdinfóról a vállalati informatikai szférába mennek a végzettek, iletve sokat foglalkoznak elemzésekkel, adatbázisokkal. A műszaki menedzserként végzettek termék/projektmenedzsernek mennek. Megfelelő mesterrel mindkét el szak esetén el tudsz menni egyik vagy másik irányba. Rossz látni ezt a sok negativitást, tény hogy mindkettő hibrid szak, de erről a két egyetemről azelőtt felvesznek, hogy elvégezted volna. A BME valóban előrébb szokott lenni az összesített listákon, de ez azért van, mert a BCE kis egyetem (főleg most). Az üzleti egyetemek között egy magyar egyetemhez képest nagyon-nagyon jó helyezései vannak külföldön is, van egy az egész országban egyedülálló pénzügyi laborja (Bloomberg terminálokra kell gondolni). Ha gazdasági irányba mennél, akkor más magyar egyetem szóba se jöhet.
2016. jún. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat (főleg az építő jellegűeket lsd. #7). Továbbra is várom a véleményeket. Sajnos a dilemmám továbbra is áll, jelenleg inkább a műszaki menedzser felé húzok, de sajnos még mindig nem tudom :/
2016. jún. 14. 15:36
 9/12 anonim ***** válasza:

"Tehát ha jól értem, azt állítod, hogy bár a gazdinfó tanterve az infó szaknak egy részét tartalmazza és a gazdasági tárgyak egy még kisebb részét keverve, ennek ellenére mégsem hibrid..."


Szépen próbálsz hárítani meg személyeskedni, de nem akar összejönni. A magyar neked nem fekszik barátom, mivel valahogy nem akarod értelmezni: a három infós szakon konkrétan majdnem ugyanazt tanulják, még a szakosodási irányok is sok helyen megegyeznek. Nincs "infó szaknak" tanterve, ahogy te mondod, mert három informatikai szak van, ezeknek a tantervének a törzse pedig megegyezik, az alapok konkrétan ugyanazok. Az eltérések a nevekből adódnak, de sokat nem nyomnak. De legalább a kérdező is látja, hogy közöd nincs az informatikai képzéshez, csak jól esett leszólni valami baromsággal egy szakot amit nem ismersz, és nem tudod miről szól.

2016. jún. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Még annyit tudok tanácsolni, hogy nézegesd a tanterveket. Gazdasági tárgyaidból ugyanannyi lesz mindkét szakon, illetve nehézségben is ugyanoda lőném be a két szakot. Gazdinfón megtanulsz valamilyen szinten programozni, meg lesznek nyilván egyéb infós tárgyaid (szoftvertechnológia, számítástudomány stb.), műszaki menedzsereknek pedig minden mérnökszakról lesz 1-1 tárgyuk pl. "építészmérnöki alapismeretek" néven, illetve egyéb műszaki jellegű alapozó tárgyaik. Ettől nyilván nem leszel mérnök, de tudni fogsz kommunikálni az ilyen szakokon végzettekkel. Gazdinfón viszont azért mégiscsak informatikus leszel, és érteni fogsz hozzá, illetve tovább tudsz menni a legtöbb gazdasági/informatikai mesterképzésre ha akarsz (egy ismerősöm pl számvitel mesterre megy gazdinfó után). Műszaki mérnökként nem tudsz továbbmenni pl. villamosmérnök mesterre, szóval ezt érdemes számításba venni.
2016. jún. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!