Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdaságinformatikus (BCE)...

Gazdaságinformatikus (BCE) vagy műszaki menedzser (BME)?

Figyelt kérdés
Jön a továbbtanulás, és ez az a két szak ami a legjobban érdekel. Sajnos elbizonytalanodtam, eddig a gazdinfo volt a cél most azonban már a műszaki menedzser is felmerült. Amiatt sem tudok dönteni, hogy az elmúlt időszakban nincs minden rendben a BCE házatáján, ki tudja, mi lesz még. Emellett a BME-nek jobb híre van külföldön, az sem utolsó szempont. Jó néhány barátom is BME műmenre megy, nem lenne rossz velük egy szakra járni (bár ez nem mérvadó). Szóval kérdem tisztelettel, melyik lenne a jobb választás?

2016. jún. 13. 21:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
28%

"Szépen próbálsz hárítani meg személyeskedni"

-> Tehát ha jól értem, még mindig nem akarsz válaszolni arra a kérdésre, ami válaszodban levő hatalmas logikai bukfencre kérdez rá.. Ezt megértem, én sem lennék büszke arra, ha csak úgy okoskodnék, hogy érvek nem állnak mögötte, mert még egy full logikus kérdésre még nekem kéne a végén magyarázkodni... Így te vagy az aki hárít, nem én...


"Nincs "infó szaknak" tanterve, ahogy te mondod, mert három informatikai szak van, ezeknek a tantervének a törzse pedig megegyezik"

-> Ismét téves. Az egyetemeden lehet hogy egyszerre megvan a proginf (régi progmat), mérnök infó (régi műszaki infó) és a gazdinfó, de egyrészt a kérdező nem az ME, DE stb. kaliberű egyetemek képzését kérdezte (ahol a tanárok nem annyira specializálják a képzést), hanem a BME/BCE képzéseit, ahol tárgyakban, tematikában és szakirányokban is sokkal jobban is szétvállnak a fenti szakok.. Nem beszélve az ELTE proginfről, amely nemhogy 80, de még 50%-os átfedésben sem áll a BCE gazdinfójával.. Ha nem hiszed tudorka, nyugodtan lapozd fel az --egyébként online is elérhető-- tanterveket...


"Az eltérések a nevekből adódnak, de sokat nem nyomnak."

ISMÉTLÉS: nálatok valóban nem sokat nyomnak.. Rendes egyetemeken van eltérés bőven, mert rendesen oktatva nagyon nem ugyanaz a két szak...


"De legalább a kérdező is látja, hogy közöd nincs az informatikai képzéshez, csak jól esett leszólni valami baromsággal egy szakot amit nem ismersz, és nem tudod miről szól."

A kérdező szerintem inkább azt látja, h egyesek (pl. te) mekkora önbizalommal tudnak hülyeségeket beszélni.. Mögöttem van már egy BME infó és BCE közgáz szak is (oktattam is mindkét területen), így azért némileg több rálátásom van a témára, mint neked, lelkes egyetemista, aki legfeljebb a csoporttársaitól hallott szórvány infóra alapozza a két szak közötti különbséget..


Innentől szép napot kívánok neked önbizalomban nem gyenge hallgató! A továbbiakban inkább vitázz valaki mással, aki vevő a hülyeségeidre.

A kédezőnek meg szerencsés választást kívánok!

2016. jún. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Istenem. Milyen logikai bukfenc? Öreg, nehéz a felfogásod úgy látom. Leírom mégegyszer: nincs INFÓS tanterv, mivel nem létezik egy mindenható informatika tanterv, amit koppintanak a szakok, és valamelyik csak nyomokban tartalmazza van amelyik meg teljesen. Ez nem így működik.


Képzeld okos, teljesen képben vagyok a hazai infós oktatással. Egyrészt nem állítottam, hogy teljesen megegyezik, az ALAPOK egyeznek meg a szakokon. És azok kellőképpen, hogy gyakorlatilag bármelyik szakot végezve tovább tudja magát képezni az adott egyén a másik szak irányába. Azért vannak szétválasztva, mint programtervező- vagy a gazdasági informatikus képzésre, hogy adjanak egy kijelölt irányt a képzések. Nem állítottam, hogy ugyanaz a két szak, miért tettem volna ilyet?


Ellenben te élből lefölöslegezted, innen látszik, hogy közöd nincs a képzéshez, bármennyire próbálsz beleugatni és bizonygatni a hülyeségedet. Ha bármi sejtésed lenne az informatikáról, tudnád, hogy miért van szükség erre a típusú szakra. Például programtervezőknél nem mennek rá mélyebben az adattárház rendszerek területére (van ahol egyáltalán nem).


Nem igazán érdekel mi van mögötted, manapság bármelyik idióta diplomát szerezhet. Ha oktathattál is az elég nagy baj, bár amilyen sötétség uralkodik az országban simán elképzelhető. Remélem azért kevés diákot tudtál befolyásolni a baromságaiddal.


2016. jún. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!