Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak nekem nincs semmi kedvem...

Csak nekem nincs semmi kedvem szóbeli érettségire tanulni?

Figyelt kérdés

Eléggé hosszú lesz, de igazán megköszönném, ha végigolvasnátok, aki pedig tudna nekem segíteni, annak végképp hálás lennék.

Általános iskola első osztálya óta nagyon jó tanuló voltam, és eléggé szorgalmas is. Mindig csináltam házi feladatot, felkészültem minden dolgozatra, néhány versenyen is jól teljesítettem. (évfolyamhoz képest top 3, top 5) 4 osztályos gimibe járok, (jártam) 9. és 10. osztályban még tudtam hozni ezt a formát, 4-es, 5-ös tanuló voltam. 11-ben már csak 3-as, 4-es tanuló voltam, akkor már nagyon nehezen tudtam rávenni magam, hogy egyáltalán tanuljak valamit otthon. Idén 12-ben pedig végképp képtelen voltam rávenni magam a tanulásra, a bizonyítványom pedig csak 3-as körüli. (érettségi tárgyakból jóformán 4-es lettem) Az írásbeli érettségieim sem túl jók. (emelt matek: 46%, közép fizika/magyar/töri/angol: 73%/45%/51%/84%) Emelt matek szóbelin már túl vagyok, talán pont meg lesz a 45%. (BME építőmérnöki karára szeretnék menni, oda 320 pont kellett tavaly) De a többi szóbelire egyáltalán semmi kedvem tanulni, mindenki mondja, hogy ez életem egyik legkomolyabb fordulópontja, de abszolút hidegen hagy.


Hogy ez miért van?


- Semmi értelmét nem látom Arany, Berzsenyi, Kazinczy, Hunyadi Mátyás és Luther Márton életét, munkásságát bemagolni (igen, ez nem igazán logikus követeztetések sorozata, hanem kb. 80% tömény magolás) ahhoz, hogy műszaki egyetemre menjek. A verselemzésnek és az úthálózat, hidak tervezésének k****ra semmi köze egymáshoz. Kérlek ne gyertek nekem ilyenekkel, hogy alapműveltség! Mert főleg a humán tárgyakból tanult dolgoknak a 90%-át úgyis szinte mindenki elfelejti, másrészt szerintem az alapműveltség sokkal inkább abból áll, hogy az emberek tisztelik egymást, tisztelik a környezetüket, segítőkészek, együttműködőek, türelmesek, kedvesek, képesek beleképzelni magukat más helyzetébe.


- De a másik gond, hogy a fizika szóbeli tételeket sincs kedvem egyáltalán végigolvasni. Aki mérnök akar lenni, annak ez már komolyabb baj.


- Lehet, hogy az alábbi is eléggé hatással van: Kiskoromtól kezdve 16 éves koromig hihetetlenül magamnak való voltam, (suliba beszélgettem pár osztálytárssal, de sulin kívül szinte soha nem találkoztam senkivel) és agyilag sem vagyok 100%-os. (nem voltam kivizsgáláson, de nem tartom kizártnak, hogy autista vagyok) Főleg 9. osztályban viselkedtem nagyon furán, olykor félelmetesen, mert azt hittem, hogy vicces vagyok. Sokan piszkáltak ezért, páran féltek is tőlem. Nyári szünet első napjain mindig már utaztunk nagyszülőkhöz, ahol néhány baráttal jól elvoltunk. 9. végén viszont 1 hétig nem mentünk nagyszüleimhez, így 1 hétig otthon döglöttem. Csak ezután mentünk nagyszüleimhez, ahol már az ottani barátaimmal sem beszéltem, miközben nagyapám sokat mesélt, hogy fiatal korában milyen boldogan éltek barátaival. Ráadásul arra is rájöttem, hogy az osztály/évfolyamtársaim is mozgalmas fiatal életet élnek. Ennek hatására teljesen megváltoztam, én is akartam barátokra /barátnőre szert tenni, de sehogy sem sikerült, pedig pár újonan jött osztálytársam teljesen beilleszkedett az osztályba. Én pedig továbbra is változatlanul ültem az osztályteremben, mint egy tök, és nem találkozok/ beszélek senkivel, barátnőm nem volt még, és még csak nem is csókolóztam egyszer sem. 1 éve nyáron életemben először vagdostam az ereimet, és nagyon sokat gondoltam az öngyilkosságra. (mostanában szerencsére már nagyon ritkán gondolok erre) Anyukámat sem kedvelem túlzottan, amióta 3-4 évesen már képben vagyok, mert minden apróságon felhúzza a vizet, és az egész család jó hangulatát két lábbal rúgja ki a kukába. Érzem, hogy egyetemen már teljesen más lesz, mert rengeteget fejlődött a személyiségem az elmúlt 4 évben, és ott ugye tiszta lappal indulok mindenkinél, de ez sem motivál.


Gondolkoztam azon, hogy 1 évet dolgozom gimi után, hogy szellemileg lazítsak egy évet, mert éppen le fogok maradni BME-ről. Látjátok, még ez sem motivál, hogy csak egy kicsit kéne már csak tanulni.


Szerintetek jó ötlet? Esetleg tudnátok segíteni, hogy hogyan vegyem magam rá, hogy megtanuljam a szóbeli tételeket?


Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget, és sok sikert a szóbelikhez! :)



2016. jún. 13. 23:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én tegnap szóbeliztem, infóból kedvenc tételemet húztam, szerintem 100%-os lett :D irodalomból a legszarabbat, de egyébként minden rendben volt.:D
2016. jún. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Magyarból ilyen kevés százalékot kaptál?

A szóbelin mit húztál?

2017. ápr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A töri az hogy ment?
2017. ápr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Irodalomból Kosztolányit húztam, nyelvtanból pedig valami szöveg összetételt, már nem emlékszem a pontosan, hogy mi volt a tétel neve. Töriből 51-ről 50-re rontottam a szóbelivel.
2017. ápr. 10. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!