Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki viszonylag...

Van itt olyan, aki viszonylag későn (24-15 évesen, vagy afölött) kezdett második (vagy akár első) alapdiplomát nappalin? Hogy élitek meg, ugyanúgy tudtok tanulni?

Figyelt kérdés
Nekem egyszerűen annyi a történetem, hogy sokáig tartott, mire kitaláltam, mi érdekel igazán, és most majd szeretnék új alapszakot kezdeni. Csináltam első alapszakot is, de talán jobban jártam volna, ha el se kezdem, mert nem szerettem. Legszerencsésebb eset, ha valaki rögtön gimi után megy olyanra, ami érdekli, de azt tapasztalom, hogy manapság sokan váltanak, illetve sokan elégedetlenek azzal, amit csinálnak, és nem találják a helyüket. Mit gondoltok erről?
2016. jún. 14. 00:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én gimi után kezdtem az egyetemet egy év múlva váltottam, szóval sokat nem hagytam ki, de már a családomból sokan úgy állítják be mintha nénike lennék mire végzek, meg de jó is lenne ha végre lediplomáznál. Én meg csak WTF? 25 évesen fogok végezni és szeretnék még utána tovább tanulni mesteren vagy másoddiplomán. Miért tanulnám azt tovább, ami nem érdekel, nem szeretem? Ha rájöttem hogy ez nem az amivel egy életen át akarok foglalkozni akkor minek erőltetni. Nagyon fura hozzáállás ez, hogy amilyen hamar lehet legyen meg a diplomád.


Szerintem jobb váltani. Annyi ismerősöm van, aki második/harmadik évét járja és csak szidja a szakát, de mikor megkérdezem miért nem vált csak annyit mondanak, hogy mert ezt kezdte már el. Nyilván hasonló lelkesedéssel végzi majd a munkáját is, ha ennyire szereti a szakot. Akkor inkább kezdj 24-25 évesen új szakot, mint hogy van egy amit utálsz. Főleg 18-20 évesen találd ki mi akarsz lenni?


Van egy barátnőm, aki 28 évesen végez jövőre, első alapszakja, OkJ-t csinált előtte és nagyon elege van már. Családot szeretne alapítani, teljesen más munkakörben akar dolgozni, de annyi pénzt beleölt már és hiába szenved vele évek óta csak csúszik. Talán 23 volt mikor elkezdte, de 1-2 éven belül nem szerette már azóta meg teljesen megutálta. Most mi értelme ennek? Tudja mit szeretne dolgozni (nem kéne hozzá a diploma), nagyon családcentrikus és gyerekeket akar és mégis azon van hogy megkapja a diplomát amit nem fog használni. Ő nekem a remek példa, hogy jobb váltani és azzal foglalkozni ami érdekel, mint feleslegesen olyat tanulni amivel nem elégedettek.


Barátom anyukája meg anno 35 év körül ment vissza levelezőn diplomát csinálni :) Gimi végén lett terhes és sajnálta hogy nem nincs diplomája, úgyhogy mikor a barátom elég idős volt megcsinálta a diplomát és azt mondta hogy nagyon jó volt, még ha nehéz is volt felzárkóznia.


Szó mi szó, eléggé emberfüggő mennyire akar valaki 25 évesen vagy azon túl diplomát. Szerintem simán megoldható, ha munka mellett akkor levelezőn, de jobb olyat tanulni ami jobban érdekel, mint ragaszkodni valamihez amit nem szeretsz, csak mert már rááldoztál néhány évet. Én simán elkezdenék egy másik szakot akár rögtön azután, hogy ezzel végeztem, de mivel szeretem az új szakom valami ehhez kapcsolódót.


Bocsi ha kissé össze-vissza írtam, de érdekes számomra ez a téma, hogy sokan már 25-30 között kapuzárási pánikosak és úgy érzik ha eddig nem érnek el mindent ezek után nem is fognak.

2016. jún. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy első is ìrta már 24 is elég kifele lòg ès kapuzárási pánikos. Én tavaly kezdtem 24 évesen nappalit ès kìnszenvedès, rajtam a teher, hogy dolgozzak is plusz kb mindenkinèl idősebb vagyok ami esetemben mèg belefèr, mert sokszor 17-21-nek nèznek. Előtte okj-t csináltam meg csùsztam egy èvet a középsulival + évvesztes is voltam. Szóval kb. minden összejött esetemben. Hozzáállásomon is sokat kellett változtatnom, hogy el tudjam határozni magam a dolog mellett. Meg a környezetemben is el kellett fogadtatnom, hogy nem fogok valahol robotolni értelmetlenül, mert az számomra nem perspektìva. Azóta annyi változott csak, hogy elgondolkodtam a levelezőn vagy szakváltás + levelezőn. 24/F
2016. jún. 14. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Harminc vagyok. Van okj-m és egy màsik alap szakom. De nem akarok azzal foglalkozni. Ezèrt tovább tanulok. Nem az határozza meg az életem, hogy mások erről mit gondolnak. Gyerekeim vannak de szakítok időt a sulimra mert nekem fontos. És igaz hogy nehéz összehangolni az élet különböző területeit, de aki akarja, meg tudja csinálni. Nem életkorhoz kötött a tanulás.
2016. jún. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én 20 évesen szakot váltottam. Szerintem is nagyon jó döntés volt. 25 évesen, még hagyományos képzésben osztatlan diplomám lett, mivel egyáltalán nem volt ritka a min 1, de akár 2 év csúszás, egyáltalán nem számított (sőt, több idősebb ember is volt a csoportomban is, nemhogy az évfolyamon).

Több 5-15 évvel idősebb csopottársunk is volt, jó tanulmányi eredményük volt és teljesen jól beilleszkedtek az évfolyamba.

Most emelteztem, és újra nappalira fogok menni. Abból kiindulva, hogy a felvételi mennyire jól sikerült, nem lesz nagy szenvedés a tanulás. Az alapján pedig, ahogy az előkészítőn megtaláltam a hangot a most érettségizőkkel, ezzel sem lesz gond.

2016. jún. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
33 évesen kezdtem el a közgázt két gyerek mellett. Esténként tudtam csak tanulni, de sikerült megszerezni a diplomát.
2016. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
#4 igen van, aki megteheti hisz anyagi háttér biztosìtott és nem nèzik rossz szemmel. Amùgy milyen szakon végeztèl?
2016. jún. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

4-es 6-osnak: elég rosszindulatú hozzászólás:S

- az anyagi háttér magánügy (amúgy az első egyetem mellett is dolgoztam, diplomásként és szakmai munkatapasztalattal meg nyilván jobb lehetőségem is lesz a szokványos diákmunkáknál)

- ki nézné (ki nézhetné) rossz szemmel?

a) család - támogatnak

b) csoporttársak, ismerősök - ha így is lenne, idegeneknek semmi beleszólása az életembe, ez messzemenően nem érdekelne.


Amúgy a jelenlegi szak csak nappali képzésen indul, nem "kívánságműsor". Az, hogy mit végeztem, nem releváns, nem "büfészak", szóval el lehetne vele helyezkedni, és szeretem is, csak az életkörülményeim megváltozása miatt nem tudnám rendesen ellátni a munkakörömet.

2016. jún. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"igen van, aki megteheti hisz anyagi háttér biztosìtott és nem nèzik rossz szemmel. Amùgy milyen szakon végeztèl?"


anyagi háttér: lehet mellette dolgozni, nyáron akár félre is lehet tenni, plusz havi 50.000 ft diákhitelt is felvehetsz...

nem nézik rossz szemmel: ez nem lehet könnyű, de ne engedd, hogy mások véleménye határozza meg a jövődet!

2016. jún. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Diákhitel?

Nyári munka 50 ezerért?

Jó mondjuk tegyük fel van aki posztgraduálisra megy mellette meg melózik valamit, de aki ebben az életkorban kezdi el az egyetemet, nappalin? Hááát lehet engem lepontozni, de nagyon progresszív gondolkodású környezetnek kell lennie annak, hogy elfogadják mellette csak diákmelózgat, mert, hogy sima alaptulajdonságokkal és protekció nélkül nem fog azonnal részmunkaidős melóhelyet (hostess,dohányboltos etc. vagy a szakjához köthető...) találni magának ami nem készíti ki mint mondjuk egy gyári munka az is fix. Persze 81% elfelejtette közölni, hogy

"(amúgy az első egyetem mellett is dolgoztam, diplomásként és szakmai munkatapasztalattal meg nyilván jobb lehetőségem is lesz a szokványos diákmunkáknál)

...család - támogatnak"

tehát mint írtam ezektől a tényezőktől is függ hisz anyagi háttér biztosított és nem is nézik rossz szemmel, ezen nem értem mi lepontozni való volt...

2016. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

bocs elolvastam

diákhitel havi 50?

nyári munka?

*

2016. jún. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!