Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak ha abba akarom...

Mit csináljak ha abba akarom hagyni az egyetemet? Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Elkezdtem tavaly szeptemberben egy állami ösztöndíjas felsőoktatási szakképzést, aminek az első félévét úgy ahogy végigcsináltam aránylag jó jegyekkel.A második félévben elkezdtem dolgozni, mert a szüleim nem állnak olyan jól anyagilag, hogy a végtelenségig tudjanak támogatni..elég sokat dolgoztam napi 8 órában így a tanulást is elhanyagoltam. A második félévemben úgy néz ki pár kreditem lesz csak, tehát a minimum 36 nem lesz meg. Ezzel ugye az a gond,hogy átraknának fizetősre amit nem szeretnék ráadásul egy olyan szakról van szó amivel nem könnyű elhelyezkedni sőt..A kérdésem az lenne, hogy a passzív félév kérvényezése pontosan hogyan megy? Illetve ha otthagyom az egyetemet akkor úgy tudom ha 1 éven belül j szakot kezdek nem kell visszafizetni a képzés árát, ez igaz? Meg passzív félév alatt ugye nem kell fizetni a tandíjat?

2016. jún. 14. 08:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell 36 kredit, csak akkor, ha nálatok annyi a mintatanterv szerinti félévente előírt kredit. Ez jellemzően inkább 30 kredit, tehát ennyi kell 2 félév alatt, hogy ne rakjanak át (+ egy olyan átlag, amit az intézmény előír).


Ha most passzívra mész, az nem befolyásolja az átsorolásod, mivel azt tavaszi félév után, ha van legalább 2 aktív félév mögötted, mindenképp vizsgálják. Persze, ha passzívon vagy (legfeljebb 2 egybefüggő félévig), addig nem kell önköltséget sem fizetned.


Passzív félévhez általában elég a Neptunban vagy egyéb tanulmányi rendszerben passzívra állítanod a következő félévedet. (Ennél pontosabbat az intézményed tud mondani.)


Ha ott hagyod, akkor vissza kell fizetned az állami ösztöndíj felét, mivel több mint 1 félévet jártál oda, és nem végezted el. Jól tudod, ha a jogviszony vége utáni 1 éven belül új szakot kezdesz, akkor ez a kötelezettség nem áll fent (de akkor azt is be kell időben fejezned, és ha nem sikerül, ez a 2 félév sem merül feledésbe).


Azzal azért vigyázz, hogy ne passzív alatt kezdd el az új szakot, mert jogi értelemben még nem ért véget a jogviszonyod, vagyis nem a jogviszony vége utáni 1 éven belül kezdted el az új szakot, hanem korábban. Vagyis nem fogják figyelembe venni, menni fog a határozat, hogy fizess.


Egyébként a fizetési kötelezettségtől sem kell tartani, mert lehet mentesítést kérni: részletfizetést kérhetsz, vagy kérheted, hogy magyarországi bejelentett munkával váltsd ki a fizetést.

2016. jún. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!