Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3-4 nap alatt magyar és töri...

Dev5 kérdése:

3-4 nap alatt magyar és töri szóbelire felkészülés lehetséges?

Figyelt kérdés
Nem idegenek a tételek, mert tavaly már kis vizsgán meg kellett tanulni rengeteget. Nem is kellene magas pontszám, mert az írásbelik jól sikerültek. Van valami jó ötletetek hogyan lehet gyorsabban? Gondolok itt filmekre,dokumentumfilmekre stb?

2016. jún. 18. 02:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Olvasd át őket,ha már korábban tenyleg jol megtanultad akkor nincs gond de elennekező esetben szerintem te is erzed mi lesz :D
2016. jún. 18. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fel lehet, nekem is ennyi időm volt rá. Szerintem most filmekkel ne foglalkozz, hanem koncentrálj csak arra, ami a tételben van. Minden tételt olvass át, próbáld megérteni, és húzd ki a lényeget. Ha már a nagy részét tudod, akkor elő fog jönni a tudás. Ne aggódj, nem lesz semmi gond. :)
2016. jún. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
3 nap alatt olvastam el az összes magyar tételt egyszer, majd otthagytam. 100%-ra feleltem. Az érettségi úgy vicc ahogy van.
2016. jún. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Ennyi idő arra is elég, hogy egyetemen egy vizsgára felkészülj :D
2016. jún. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Én két nap alatt megtanultam 60 tételt ,de éjjel-nappal bújtam a tételeket :D Ma voltam szóbelizni és kitűnőre feleltem :$ Szóval igen lehetséges :D Sok sikert neked :D
2016. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Lehetséges, de nézz át minden tételt. Én úgy jártam, hogy töriből 1 tételt nem tanultam meg és azt húztam. A forrásból és az atlaszból írtam ki mindent. Végül ötöst kaptam. :)
2016. jún. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg 60 téma?

Mennyit fordítanál 1 tételre? 20-30 perc?

Ha 20-at, akkor 20 óra, ha 30 percet akkor 30 óra. Csak gondolkozz realisztikusan, aki azt mondja, hogy az egész érettségire előtte nap készült fel és kitűnőre vizsgázott, akkor az hazudik. Vagy pedig valami fizetős iskolában... (nem egyről hallottam, estiről is. persze vannak ott is normális iskolák, de vannak amolyan "érettségigyárak" is) Esetleg óriási szerencsével pont jókat húzott, de erre viszonylag kis esélyed van, nem erre kell számítani, mindig a legrosszabbra!

Az összes tantárgy kb 110 témából áll Persze függ, hogy mi a választott tantárgy, tehát lehet több, vagy kevesebb, de még ott a nyelv (amit ha jó vagy akkor elég csak a témákat nagyjából átnézni)

Tehát ha valóban csak átolvasta őket, nem tartott szüneteket, megállás nélkül, akkor 18,33 óra... hááát nehezen hihető, főleg hogy mindegyiket tudja...


Az mondandóm eleje alapján valahogy oszd be az idődet! Már az a baj, hogy hamarabb kellett volna elkezdeni tanulni, utolsó 2 napban már csak ismételni kéne, új témákat/tételek nem igazán kéne tanulni.

Én sem tudtam jól beosztani, későn jöttem rá, utolsó 3 nap brutális volt. Alig aludtam, lényegében egész nap csak tanultam kis szünetekkel, de már elegem volt. Volt olyan téma, hogy hiába már tanultam egyszerűen nem emlékeztem rá... és akkor jöttem rá lényegében érettségi előtt. És volt olyan is, amit már kevertem, mert már annyit tanultam lényegében egyszerre (pl 2 költő életrajzát, bár nem teljesen)

Végül úgy mentem be érettségire, hogy azért akadt néhány tétel, amit nem szívesen húztam volna ki, bár arra ügyeltem, hogy ha még nem is tudom mindet, akkor is tudjak róla valamennyit beszélni, de nem a minimum pont volt a cél... Magyarból van vers (feltéve ha azt húzod) azt lehet elemezgetni, törinél ott az atlasz + forrás, tehát azért sokat segít. Nem a legjobb témákat húztam, de elégedett voltam velük, lehet volna sokkal rosszabb. Így szerencsére viszonylag jól sikerült minden tantárgy szóbelije :) A jobb jegyet megkaptam mindenből :)


Tehát próbálj azért minél többet tanulni és lehetőleg nem éppen azt a bizonyos pontot elérni! Jobb többet kapni :) De azért tarts szüneteket is, egyszerűen muszáj! 1-2 érettségi videót nézhetsz, de lehet jobb lenne kimondottan az érettségi témákra összpontosítani, ami a füzetedben van/kidolgozva. Én ott néztem ilyen videót pl. zanza tv-n, youtubeon: érettségi videók (k. anyjukat de levették őket, jelenleg elérhető valamilyen formában a honlapjukon), amelyik tétel kevésbé volt világos, ott sokat segített. /és a k. az nem kedvest jelent :) //



Illetve sok sikerült kívánok! A forrásokat pedig próbáld használni. Sokat segítenek, emlékeztetnek, persze ha van némi háttértudásod. Ha pedig elakadsz, akkor valószínű a tanár tesz fel kérdést, segítő jellegűt.

Már ha jól sejtem csak 2-3 napod van. Lehetséges felkészülni, ha jól emlékszel rájuk, csak sok egyszerre és ismételni nem igazán marad idő. És próbálj valamiféle időbeosztást csinálni, nehogy elcsússz!

2016. jún. 19. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

18,33 óra 10 perces számolással jött ki

*A mondandóm

*lehetett volna sokkal rosszabb


Illetve még felkészülési időben én írtam a papírra bőven. Próbáltam minél több infót összegyűjteni valami logika szerint, amire felelés közben jó volt ránézegetni, sokat segített. Biztos lett volna sok olyan, amit elfelejtettem volna mondani, bár még így is volt :)

A másik megoldás az a vázlat. Én inkább elkezdtem írni, ami eszembe jutott aztán számoztam, így gyorsan megtaláltam a szükséges pontokat. 30 perc alatt volt idő.


Sok szerencsét ismét! :)

És jó tanulást, feltéve ha az lehet jó :D

2016. jún. 19. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
1 hét alatt készültem de 4 tantárgyból, hát holnap kiderül sikerült e
2016. jún. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!