Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van rá esély, hogy jogász...

Van rá esély, hogy jogász szakon a központilag meghatározott 460-as ponthatárt leviszik?

Figyelt kérdés
A tájékoztatóban azt írják, hogy a 460-as határnál fel- és lefelé is elmozdulhat, ez mitől függ?

2016. jún. 21. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Esélytelen, hogy kevsebb lesz, erről ne is álmodjon senki.

Több akkor lehet, ha több ember éri a 460-at, int amennyi a keretszám. Így ezeket az embereket rangsorolják.

2016. jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez államilag meghatározott pontszám, december körül jelentették be hivatalosan a következő évi keretszámokat, így nem fog csökkenni. Minden egyetem meghatározott számú hallgatót vehet fel, ha állami képzésre pl. 100 embert vehetnek fel és 460 az állami ponthatár, akkor hiába írsz 460 pontot, ha van 100 olyan személy, aki 461 pontot írt, akkor ez az államilag meghatározott pontszám is nő (ez azonban nem életszerű). A lényeg tehát, hogy ennél több elméletileg lehet, kevesebb nem.
2016. jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz kevesebb.
2016. jún. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A megállapodás szerint a kormány törekszik arra, hogy ezekre a szakokra az elsőhelyes jelentkezők 10-20 százaléka kerüljön be állami ösztöndíjjal. Ha az érettségi-felvételi túl nehéz lesz, és ilyen ponthatárok mellett nem kerülne be térítésmentes helyre a megfelelő arányú hallgató, akkor lesz lehetőség korrekcióra



459 pontom lett es állítólag nagyon rosszul sikerültek idén a történelem emeltek, ez alapján szerintem még lehet esély.

2016. jún. 22. 09:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Figyelj, lehet ámodozni, de semmi esetre sem fogják lejjebb vinni.
2016. jún. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fellebbezni kellett volna. :( 1-2 pontot már simán megadtak volna főleg a saját tanáraid. Sajnálom, mert szerintem aki 459-et írt az már megérdemli,hogy bekerüljön...

Ha a Pázmány is érdekel akkor ott 450 felett már csak a fele tandíjat kell kifizetni, bár tudom sovány vigasz.

2016. jún. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tippet, sajnos oda nem jelentkeztem, de azért bízom még a csodában :)
2016. jún. 22. 17:20
 8/9 anonim ***** válasza:
biztos hogy nem fog lejjebb menni. minden évben nő az előzőhöz képest. erről lemaradtál. érettségizz újra aztán max jövőre
2016. jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, én is a Pázmányt javasolnám. Figyelj, nem késtél le semmiről. Augusztusban hirdetnek jogász nappali képzésre pótfelvételit és mivel önköltségesre kerülnél amúgy is, ez neked pont jó, mert mint azt már említette valaki a Pázmányon a tandíj felét visszakapnád. Én sajnos lemaradtam néhány ponttal arról is, de ha nekem elég pontom lenne ahhoz, akkor én is ott folytatnám a jogot és nem az ELTE-n.
2016. jún. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!