Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matematika tantárgyból részkép...

Matematika tantárgyból részképesség zavarom van. Kötelezhetnek-e osztályozó vizsgára?

Figyelt kérdés

Részképesség zavarom van, felmentéssel is rendelkezem. Tavaly még nem volt ebből probléma, idén viszont kitalálták hogy nekem osztályozó vizsgát kell tennem abból a tárgyból amiből fel vagyok mentve. Osztályzatok alól vagyok felmentve, szöveges értékelést kapok.

Külön fejlesztőtanárhoz járok, ő utánanézett, és szerinte nem kell vizsgázni. Most akkor kell mennem?


2016. jún. 23. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez teljesen értelmezhetetlen, mondhatni hihetetlen. Mlyen formában, ki által jött ez a felvetés? Mellesleg mikor akarnának vizsgáztatni, ha egyszer napokon belül itt a bizonyítványosztás?
2016. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

"Részképesség zavarom van, felmentéssel is rendelkezem. Tavaly még nem volt ebből probléma, idén viszont kitalálták hogy nekem osztályozó vizsgát kell tennem abból a tárgyból amiből fel vagyok mentve."


- Ha az osztályzat alól mentesítve vagy, akkor osztályozó is felesleges. DE: azt ugye tudod, hogy a felmentést minden évben újra kell kérvényezni?

2016. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán minden évben nem kell, a szakvéleményre rá van írva egy időtartam, ameddig érvényes. Azt pedig az igazgató nem vonhatja kétségbe.
2016. jún. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Edfig csak osztályzatok alol voltam felmentve, elmentem "csináltatni egy olyat ami már az érettségi alól is felment, de azt még mem küldték ki, lassan egy hónapja...

A bizonyítványosztás ma van, mem tudtam ott lenni, délután kihozza az egyik ismerősöm és akkor megnézem hogy pontosan mi os van..

2016. jún. 23. 12:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Felmentést az igazgató ad, és egy tanévre szól. Még mindig nem derült ki, kértétek-e erre a félévre.
2016. jún. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem kértük, nekünk senki nem szólt hogy az igazgatótól kellene kérni
2016. jún. 23. 12:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha kellene, akkor az iskola már szólt volna neki, volt rá egy éve. Ha nem adtak neki jegyet, azt nyilván a felmentés értelmében nem tették. De ha ma van a bizonyítványosztás, akkor nyilvánvalóan már nem lehet osztályozóvizsgáztatni. De azt még nem írtad meg, hogy ki, mikor és milyen formában közölte ezt az osztályozóvizsga-dolgot.
2016. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az o.főnök mondta az egyik oszttársamnak aki hozza a bizonyítványt délután. A többit megkérdem tőle akkor.
2016. jún. 23. 14:47
 9/11 A kérdező kommentje:

A következő szöveg van benne:

"a követelményeknek nem felelt meg, javítóvizsgát tehet matematikából".

2016. jún. 23. 20:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Év közben kaptál jegyeket? Figyelmeztettek, hogy bukásra állsz? Itt szó sincs osztályozó vizsgáról, ez bukás.

Tedd fel ide valahogy linkbe a szakvéleményt meg a tavalyi felmentésedet. A felesztőtanárt az iskola nyújtja? Ha ugyanis osztályozható vagy, nem vagy diszes, akkor nem jár fejlesztőpedagógus se. Ez így nem stimmel. Igazgató, fenntartó, ombudsman, valamit tennetek kell!

2016. jún. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!