Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME VIK-en így mennyi...

A BME VIK-en így mennyi esélyem van?

Figyelt kérdés
Mérnökinformatikus szakon gondolkodom (most leszek 11.-es). Pontok alapján (valószínűleg) bekerülnék, de tudom, hogy a bentmaradás a nehezebb. Matekból eddig színötös voltam és remélhetőleg leszek is, emelt óraszámban tanulom, de a fizika nem megy ennyire abból főleg négyeseim vannak. Olvastam olyanokat, hogy aki úgy megy oda, hogy nem tudna jól megírni egy emelt matek és fizika érettségit, annak esélye nincs. Ez tényleg így van? Mennyire nehéz az első félév? Meg úgy alapjában véve tapasztalatokra lennék kíváncsi. Milyen fakultációkat érdemes felvenni 11.-ben?

2016. jún. 27. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Ha gimnazista vagy akkor matek fizika fakultációt vagy matek informatikát. Az informatikát a jó érettségi eredmény miatt. Inkább az infót vedd fel a matek mellé, ha van nálatok, ha nincs akkor fizika. Fizikából nem kell érettségizzél. Nem veszélyes a fizika mérnökinfón. Emiatt ne aggódj, de nagyon keményen kell tanulnod az összes tantárgyat erre készülj, hogy csak tanulás semmi más.
2016. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
a középiskolás/gimnáziumi mateknak semmi köze nem lesz az ottani matekhoz, olyan lesz, mintha sose tanultál volna korábban matekot. Az első félév nagyon húzós, utána már jobb, mert belejössz az egyetemi ritmusba és érdekesebb szaktantárgyak is lesznek, nemcsak általános alapozó tárgyak, mint pl matek,számelm. meg ilyenek
2016. jún. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek:) És infóból emelt érettségit érdemes? Valamint (ez egy kicsit off) az Óbudai Egyetem vagy a BME jobb?
2016. jún. 27. 19:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Én BME-t ismerem, ott elég elméleti a dolog és sokkal nehezebb állítólag, mint az Óbudai... de ezt csak elmondásokból tudom, nem ismerem Óbudait. tény, hogy BME-n keményen kell tanulni. a pontok miatt érdemes emelt szintűt, magasak a ponthatárok, szerintem min. egy emelt nélkül be se lehet jutni, plusz nyelvvizsga
2016. jún. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a matek megy, nem lesz gond. A gimis fizika tele van túlzó elhanyagolásokkal + túl speciális eseteket tanítanak. nem lesz gond nyugi
2016. jún. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Matek és fizika fakultációt válaszd. Az infónak nincs sok értelme, teljesen mást fogtok tanulni. Gondolom, hogy ha mérnökinfós akarsz lenni, akkor a word neg az excel használata megy...
2016. jún. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok jelentősége nincs, hogy a fizika vagy info fakultációt választod a mérnökinfo szempontjából. Ott van jelentősége, hogy hogy lesz jobb a felvételi pontod, meg az érettségi bizid. Valószínűleg egy közép infoval több pontot szerzel és biztosabb lesz a felvételi, meg első évben a koleszba kerülés, ha akarsz menni koleszba is. Matekból kell inkább emelt érettségi a jobb pontokhoz, illetve a matek az erős a mernokinfon nagyon, tehát kellenek az alapok matekból. Fizika faktot akkor válaszd, ha jobb eredménnyel tudsz belőle érettségizni, mint infoból. Vagy azt is csinálhatod, hogy választod a fizika faktot és infoból érettségizel. Az infonak nem sok hasznát veszed mérnökinfon, csak jó pontokat tudsz belőle szerezni. Egy emelt info már közelebb van a mérnökinfóhoz jóval, mint a közép, e nem kell emeltezni belőle szerintem, bár lehet. Ezt neked kell tudni, hogy hogyan tudsz összeszedni mondjuk 390-400 pontot minimum, de inkább minnél többet.
2016. jún. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy én villamosmérnökire járok BME-n, de szobatársaim infósok és hát a fizikájuk az egy vicc volt...középiskolás szintnél épphogy nehezebb.

Nekünk se volt valami nagy durranás a fizika (sajnos).

Ha tanulsz rendesen nem lesz gond.

Középsuliba is azért ajánlom a matek fizika faktot...elég sokat segít az egyetemen...én Fizika 1 és 2 tárgyból is a középsulis tudásommal éltem, valamint Matek 1-en is a faktos matek rengeteget segített.

A későbbiekben már nem nagyon számít a középsulis anyag, de annyiban viszont nagyon is, hogy ott már mennyire tanultál meg gondolkodni.

2016. júl. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!