Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az mitől függ, hogy az adott...

Az mitől függ, hogy az adott főiskola, egyetem középiskolai vagy általános iskolai végzettséget ad?

Figyelt kérdés

Nekem az lenne a kérdésem, hogy tanári pályára készülök EKF-re ami két nap múlva EKE(Eszterházy Károly Egyetem) lesz és kémia tanáriba általános iskolai végzettséget ad. Most, ha egyetem lesz akkor középiskolai végzettséget ad abból is?

Mert pl.: biológiából általános és középiskolai végzettséget ad, úgy szintén földrajzból is... Míg matematikából vagy kémiából eddig általános iskolait adott. Nem tudom mitől függ! A labor felszereltségétől?

Vagy az oktatóktól?

És van olyan ,hogyha egyik szakod általános és középiskolai pl.:(biológia) másik szakod csak általános iskolai(pl.:kémia) és, ha lesz munkád középiskolában akkor előfordulhat,hogy ott fogod tanítani a kémiát is?

Kémia tanári elég hiányszakma amúgy is, elvileg nagyon be se fejezed az iskolát és már küldik az állás ajánlatokat, mert annyira hiány van a kémia tanárokból.

Köszönöm előre is segítségetek! :)



2016. jún. 30. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az intézmény megnevezésének (egyetem vagy főiskola) ma már semmi köze nincs ahhoz, hogy milyen szakokat indít, és így milyen végzettséget ad.

Főiskola is indíthat mester- vagy osztatlan képzést, ha az adott szak szakindítási követelményeit teljesíti.

2016. jún. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: az, hogy egy intézmény egyetemmé válik, nem jelenti azt, hogy a képzési programjai megváltoznak. Ez csak azt jelenti, hogy teljesítette az egyetemmé válás követelményeit (két doktori iskola, X % doktori fokozattal rendelkező oktató stb.). Magasabb szintű csak akkor lesz egy képzés, ha azt külön akkreditáltatta az intézmény.
2016. jún. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!