Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsen vagy Debrecenben jobb...

Pécsen vagy Debrecenben jobb élni egy egyetemistának?

Figyelt kérdés

2016. jún. 30. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én Debrecenben jártam egyetemre (most végeztem), és csak jó tapasztalataim vannak az itteni éveimről. Egy rendkívül összetartó csoport szokott összejönni az orvosi karokon, ahol mindig jó hangulat van. Nyilván sokat kell tanulni, de ha valakit ez a terület érdekel, az tudja. Ugyanakkor a tanárok, miután túl vagy az első pár éven, nagyon rendesek. Minden héten vannak bulik, de azokon kívül is van egy csomó program.

Nem tudom megmondani, hogy melyik városban jobb egyetemistának lenni, de én Debrecenben jártam végig és jól éreztem magam, és szerintem jó képzést is kaptam. csak egy pécsi tudná megmondani milyen az ottani egyetemi élet.

2016. jún. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy összezavarjalak:)

Én Pécset ismerem, és Debrecent nem, és Pécsről is csak csupa jót tudok mondani:)


Szerintem teljesen más a két város (és a két környék) hangulata. Szerintem azt döntsd el, hozzád melyik illik leginkább. (A képzésben nyilván vannak apróbb különbségek, de ezek végülis kiegyenlítődnek.) A társaság alapvetően mindkét helyen jónak mondott, hogy épp te hol, kikkel futnál össze, az meg lutri.)

2016. jún. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok Pécsre is, mi jót tudsz mondani? :)
2016. jún. 30. 21:46
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Debreceni szuletesu,azonban meg csak kozepiskolas vagyok. Remelem nem baj,ha en is irok.

Osszessegeben szerintem nem egy nagy csoda ez a varos. Talan ket olyan szorakozohely van,ami szerintem jo,kavezok kozul is ketto-harom. Sok helyen nem erzem magam biztonsagban,rengeteg a hajlektalan,es a rossz fajta c. kategorias ember. Jartam mar a nagyobb magyar varosokban,es a foutcakon sehol nem lattam ennyi gaz alakot,mint itthon. Este ha nagy csapatban(lanyok,fiuk vegyesen) jarkalunk,akkor is belenk kotnek. Nem egyszer kovettek minket,illetve tobb ok nelkuli verekedesbe is kerultunk mar(multkor azert vertek meg az unokatestveremet,mert nem hittek el,hogy nem khm..terdeltem le ele a wcben...).

Azonban ha megtalalod a magad tarsasagat,es nyitott szemmel jarsz,nagyon jol fogod erezni magad. Itt is szoktak lenni erdekes programok,kellemes hangulatu bulik,kedves emberek. A Hallban ha jol tudom,rendszeresen tartanak kifejezetten egyetemistaknak partikat,koncerteket. Illetve a mas varosbol erkezett,kolis egyetemista ismeroseim mind szeretnek itt elni. Annyi,hogy vigyazz magadra,nagyon.

2016. júl. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szintén a debreceni vonalat tudom erősíteni :)
2016. júl. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
9%

négyeske! ha az lett volna a kérdés, hogy hol, melyik városban jobb nyugdíjasnak lenni, ahhoz is hozzá szóltál volna - mint releváns érintett?

Szerintem hülyeségeket írsz!

2016. júl. 1. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
6,miert lenne hulyeseg? Leirtam,milyen Debrecen,ezt alig 18 eves gimiskent is erzekelem. Nem az oktatas szinvonalarol erdeklodott a kerdezo,hanem a varosok elhetosegerol... De koss bele mindenbe nyugodtan,igazabol nem zavar.:)
2016. júl. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En Pecsre jarok, a varostol nem vagyok elragadtatva es az emberek is kisse erdekesek... Biciklistakultura pl nuku es Budapesten is nagyobb biztonsagban erzem magam sokszor, ehhez persze biztos az is hozzatartozik, hogy tudom a csaladom Pecsett nem tud akarmikor a segitsegemre sietni, ha bajom esne. Ettol fuggetlenul meg ott se raboltak el, nem eroszakoltak meg, a kozelben megtalalhato nagyobb bevasarlokozpont, nyomda stb.. Ha az egyetem nem lenne olyan jo, mint amilyen, lehet hogy mar atjelenkeztem volna mashova, de mivel tanulni mesz oda ugyis, szerintem az legyen az elsodleges szempont, hogy a kepzes szinvonala milyen es ez szemelyes tapasztalataim szerint eddig a POTE-n kivalo 😊
2016. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as, az mit jelent, hogy érdekesek az emberek?


Mindenkinek köszönöm! :)

2016. júl. 1. 23:55
 10/11 anonim válasza:
65%

Szerintem a pécsi egyetem sokkal jobb:)

Persze, nem azt mondom hogy a debreceni rossz, (mindkettőben voltam)

De nekem személy szerint a pécsi jobban tetszett:)

2016. júl. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!