Eötvös koli Szeged?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jövőre szeretnék egyetemre menni és az Eötvös kolit néztem ki magamnak. Aki oda jár/járt vagy csak jártas a témában, az megtenné, hogy mond egy pár szót róla (milyenek a szobák, tanulási lehetőségek, társaság, meg ilyesmi). Valamint az lenne még a kérdésem, hogy elsősöket oda felvesznek? Ha igen, akkor milyen feltételekkel? Ha pedig az első évem után 3-4es átlagom lesz, akkor tényleg kicsapnak?

Köszi előre is a válaszokat


2016. júl. 18. 12:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Én annyira nem tudok hiteles dolgokat mondani, úgyhogy csak ötletelek. (Szegeden tanultam, de másik koliban laktam.)


Én úgy tudom, hogy kollégiumhoz képest az a legjobb és gyakorlatilag bent van a városközpontban. Viszont tanulmányi alapon lehet oda bekerülni (elsősöknél nem tudom hogy megy, biztos felvételi eredményt és egyéb plusz teljesítményt néznek).

Ha nem jó az átlagod, akkor nem "kicsapnak", hanem minden évben újra kell felvételizni (mindegyik kolinál így van) és gondolom ha nem ütöd meg a szintet, akkor nem fognak következő évben felvenni.

2016. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!