Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolában miért nincs...

Az iskolában miért nincs filmoktatás? Miért csak azokat a százéves dogmákat tanítják amik a mai fiatalt már nem is érdeklik?

Figyelt kérdés
Egy magyar fiatal alig tud valamit a film és zene művészetről. Az audióvizuális kultúra jelenkorunk könyvei, regényeiként szolgáló művészet és az iskolák egyszerűen tudomást sem vesznek róluk. Hogy lehet ez? Ha megkérdenék egy gimnazistát, hogy soroljon fel 10 Oscar díjas filmet, szinte biztosan nem tudna válaszolni. Miért csak azt a Pál Utcai Fiúkat kell orrvérzésig ráerőszakolni a gyerekre, amikor tanulhatnának éppen sokkal inkább mai fiatal világképébe jobban illő történetekről is? Miért még mindig az Indul a bakterház az egyetlen olyan film, amit a tanár hajlandó jószívvel az iskolában levetíteni? Miért nem tanítanak pl. nyugati vagy európai filmművészetet is? Miért nem vetítenek művészfilmeket? Bocs a sok kérdés miatt, de csak én látom úgy, hogy nagyon rossz a helyzet ezen a téren is?

2016. júl. 23. 09:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Van filmekről oktatás, van mozgókép és médiaismeret óra. Nm tudom, miről beszélsz.

Szerinted 10 Oscar-díjas film talán érdekelné a fiatalokat, mint a "százéves dogmák"? Vagy a művészfilmek? Akkor még nem tanítottál. Egy példa: sportosztályban, sporttörténetet tanuló azt se nagyon tudják, 20 évvel ezelőtt hol volt olimpia.


Az írott művészet túlsúlyban van, de azok alapján, amit írsz, az is kérdés, miért nem Sia-t vagy Taylor Swiftet hallgatunk Mozart helyett.

2016. júl. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem a filmoktattással nincsen bajom. Inkább a kötelező olvasmányokat vizsgálnám körül. Egyáltalán nem élvezhető a sok több száz éves regény/dráma.Miért nem lehet egy kortárs írót olvasni? Akkor talán meg lehetne szerettetni a gyerekkel az olvasást. De nem, nekünk ókori görög drámák kellenek, amit egy büntetés elolvasni(és még akkor sem ért belőle semmit az átlag)+ a kőszívű ember fiai.(amiből szintén nem ért semmit a fiatalabb korosztály).

Ha rajtam múlna, akkor a mai népszerű könyveket kéne elolvasniuk kötelezően. Egy gyűrűk urát, vagy egy Harry Pottert ezerszer szívesebben olvasnának a diákok.

2016. júl. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mert mégis mit kéne nézni/olvasni?
2016. júl. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
Az irodalomoktatás fő problémája a kronológia. A világon semmi sem indokolja, hogy a görögöktől kezdjünk, aztán a középkori/reneszánsz irodalmon keresztül jussunk el a romantikához, majd a 20. századba.
2016. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A gond ott kezdődik szerintem, hogy valakik úgy 100-150 évvel ezelőtt kitalálták a mai oktatási rendszer alapjait és azon a mai napig szinte egyáltalán nem változtattak semmit. Abban az időben, amikor ezt kitalálták még nem volt se rádió, se tévé és az a röhej az egészben, hogy ma 2016-ot írunk és jóformán ma is ugyanazt a nyűttes 100 éve kitalált tananyagot próbálják a diák torkán lenyomni, aminek helyessége talán már a megalkotásakor is vitatható volt. Nem is értem, hogy a mai tanárok hogy hihetnek abban, hogy ez a helyes út egy mai fiatal okításához. A reform idővel elkerülhetetlen lesz, abban biztos vagyok. Ha nem az a cél, hogy öntudat nélküli, rabszolgákat termeljenek ki, hanem egészséges lelkületű embereket, akkor talán azzal is kellene törődni egy csöppet, hogy

valamennyire érdekelje is őket amit tanítanak naphosszat nekik. Sajnos nekem viszont az a meglátásom, hogy a mai oktatás sokkal inkább valami másról szól..

2016. júl. 23. 10:53
 6/17 anonim ***** válasza:
12%

"A gond ott kezdődik szerintem, hogy valakik úgy 100-150 évvel ezelőtt kitalálták a mai oktatási rendszer alapjait és azon a mai napig szinte egyáltalán nem változtattak semmit."


- Ez nem igaz. Foglalkozz egy kicsit pedagógiatörténettel, illetve tanulj oktatáselméletet, hogy rájöjj, milyen alapvető különbségek vannak. A hagyományos herbarti pedagógia ma is jelen van, de a jelenlegi oktatási rendszer módszertanilag nem egységes, alapvetően eklektikus.


"ma 2016-ot írunk és jóformán ma is ugyanazt a nyűttes 100 éve kitalált tananyagot próbálják a diák torkán lenyomni, aminek helyessége talán már a megalkotásakor is vitatható volt."


- Aha persze... legalább példát írnál erre.


"A reform idővel elkerülhetetlen lesz, abban biztos vagyok."


-Már többször megtörtént 100 év alatt.


"Ha nem az a cél, hogy öntudat nélküli, rabszolgákat termeljenek ki, hanem egészséges lelkületű embereket, akkor talán azzal is kellene törődni egy csöppet, hogy

valamennyire érdekelje is őket amit tanítanak naphosszat nekik. Sajnos nekem viszont az a meglátásom, hogy a mai oktatás sokkal inkább valami másról szól.."


- De konkrétumot Te sem írsz, csak azt, hogy ez nem jó, de még az sem derül ki, mi nem jó azon kívül, hogy szerinted régi.

2016. júl. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Mert a "százéves dogmákat" ILLIK ismerni, hozzátartozik az általános műveltséghez, mint akár a Biblia ismerete, az pedig mennyivel régebbi!!!
2016. júl. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%
4-es: Miért? Hogy kellene csinálni? Fordítva? Abban nem sok logika lenne!!!
2016. júl. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
A mai fiatalok annyira agycsökevényesek, hogy nem is értik már lassan a komolyabb filmeket, regényeket, át sem tudják rágni magukat rajta. Talán inkább vissza kellene fordítani ezt a folyamatot, de nem holmi üres modern dolgokkal, hanem a régi értékesekkel!!!
2016. júl. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha nem időrendben tanulják meg a diákok a tananyagot, akkor nehéz lenne rendszerezniük, főleg egy nem túl jó képességű gyereknek.
2016. júl. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!