Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOTE-ÁOK-on kezdek szeptemberb...

SOTE-ÁOK-on kezdek szeptemberben. Felsőbb éves hallgatók, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Lenne egy csomó kérdésem...Pl.Milyen könyvekből tanultok?De részletesen légyszi! Biokémiából érdemes-e az angol nyelvű könyvet megvenni?Melyik anatómia atlaszt érdemes megvenni?A tankönyvlistát mikor kapom meg?Vannak összegyűjtve vizsgán szereplő kérdéseitek? A tételeket honnan fogom megtudni? Melyik vizsgáztatónak mi a bogara"?Órán kívül is lehet boncolni,gyakorolni? Tényleg különbség van tételeknél,vizsgáknál a csoportok között? Ha tudtok, írjatok mindenféle tanulást,vizsgázást segítő tippet,amivel a rengeteg tanulás mellett hatékonyabb",eredményesebb a vizsga!A nyomtatott anyagokat,- amiből a könyvek mellett érdemes tanulni-honnan tudom majd beszerezni?És várok mindenféle tanácsot...!Köszönöm előre is!

2016. júl. 28. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre annyit tehetsz, hogy ha látsz olcsó sobottát (legjobb a 3 kötetes fehér) és funkcit (mindegy melyik), akkor megveszed. A többivel várnod kell, mert a két évfolyamfél különböző könyvekből tanul (szövettant, biokémiát 2. félévtől). Az első féléves kémiát igazából nem tudom, de lehet, hogy az egyforma, viszont tökéletesen megfelel a fénymásolt is. Van egy fénymásoló a Nagyvárad tér közelében, ahol minden könyvet be tudsz szerezni, ha nem kell eredetiben. A biofizikát legfeljebb így javaslom, vagy könyvtári (eok), mert pocsék és kidolgozattakból tanultunk. Ezekre fb csoportokban, sotepédián, instruktoroktól tehetsz szert. Kommunikációd vagy szociológiád is lesz, évfolyamféltől függően, erre is max fénymásolt kell. Ne parázz rá semmire, első előadáson elmondanak minden lényegeset, boncolni meg ne akarj bejárni, mert semmi értelme és nem is ezen van a hangsúly. Csoporttársaktól, felsőbb évesektől mindent meg fogsz tudni, ami számodra lényeges. Vizsgáztatókról is majd akkor érdemes beszélni, ha tudod a csoportodat. Tételcímek mindig az intézet honlapjára kerülnek fel. Kapsz majd nemsokára egy sotés szeretetcsomagot, abban lesz sok-sok hasznos infó. Hajrá, kitartást mindenhez!
2016. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szintén SE-ÁOK szeptembertől én is. :)

Uni-pluson és a SE ÁOK 2016 facebook csoportban gyülekezünk, ha még nem vagy, gyere!

Sotepédiát olvasd, rengeteg infó fenn van, tankönyvlistát is találsz, és az intézetek honlapját is nézheted, ahol az oktatás menüpontban szintén sok kérdésedre választ kapsz.

Facebookon van két orvosi könyves csoport, ott nézelődhetsz már most, tájékozódj az árakról. Én már a Sobottát megvettem, belefutottam egy alkalmi vételbe, nem lehetett kihagyni. :)

2016. júl. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Nektek a sok hasznos infót!!
2016. júl. 28. 17:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

Legfontosabb jó tanács: latint fel ne vedd, teljesen haszontalan és ha rossz tanárt kapsz (van rá esély bőven), még potya kreditnek sem jó (értsd: ötösnek közelében sem leszel). Túl sok energiát elvesz és semmi értelme! Orvosi kémia alapjai viszont "kötelező", 3 kredit könnyed emelt kémiáért, bejárni sem kell. Nagyjából mindenki ötösre írja a tesztet a félév végén. Ne vállald túl magad, később több időd lesz normális választhatókra. De a latint tényleg ne, ha nem tanultál eddig!

2016. júl. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Latint nem tanultam,felsőfokú angolom van.De pont ezt akartam még megkérdezni,hogy mit érdemes felvenni elsőben...úgyhogy köszönöm a tanácsot!
2016. júl. 28. 18:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, ezt ilyenkor nehéz elfogadni, de ilyenkor még tényleg érdemes várni a könyvek vásárlásával. Ami biztosan kelleni fog és én javaslom, hogy eredeti könyv formában vedd meg, az a Sobotta és a Funkcionális anatómia. A többi még bőven ráér. Először meg kell tudnod, hogy melyik évfolyamfélbe kerülsz, ez rengeteg mindent befolyásol. Biokémiád nem is lesz az első félévben és most a két intézetet összevonják, ezért a tantervek és követelmények is változnak, semmiféleképpen nem javaslom könyv beszerzését egyelőre! Minket anno elvittek az instruktoraink abba a nyomdába, ahonnan a nyomtatott könyvek beszerezhetőek. A tételeket, ahol lesznek, az adott tárgy honlapján fogod majd idővel megtalálni. A választhatókról nekem is az a véleményem, hogy a latint ne vedd fel, én azt hittem, majd segíteni fog az anatban, belerázódok a nyelvezetbe, de egy pocsék tanárral szenvedés volt az egész félév. Az orvosi kémia alapjait tényleg vedd fel! Bár már nehezebb a teszt mint pár éve volt, de gy is nagyon könnyedén meg lehet írni ötösre! :)

Tényleg ne stresszelj még ezeken! Sok sikert az egyetemen! :)

2016. júl. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el a gólyatáborba!! Ez egészen más, mint bármi, amit hallottál a gólyatáborokról. Sok hasznos infót megtudhatsz az egyetemről is.
2016. júl. 29. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,hogy írtatok!!! Ha van időtök,kedvetek,esetleg a gólyatáborról is írhatnátok pár sort! Sok hasznos dolgot meg lehet tudni? Van szabadidő is ismerkedni,beszélgetni,vagy reggeltől-estig programok,feladatok vannak?
2016. júl. 29. 18:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Latint nyugodtan vedd fel szerintem. Igaz, én is csak 4-est kapta, de kötelezően választható tárgy (vannak szabadon választható és kötelezően választható tárgyak, utóbbiból legalább 18-at kell szerezni).

Ez azért jó, mert első évben nem nagyon tudsz más kötvált felvenni latinon és kémia alapjain kívül, a másodév meg elég nehéz anélkül is, hogy egy rakás kötvált mellévenne az ember. Szóval a latin sz*r, de egyáltalán nem para :)

2016. júl. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Később sok értelmes kötvál lesz, nem kell az első két évben teljesíteni egy rakás választható tárgyat, aminek semmi értelme. Van olyan latin tanár, akinél mindenki könnyen ötöst kap, de olyan is, akinél vért kell izzadni a hármas-négyesért. Tapasztalat. Tudok olyan csoportról, akik közül senki nem vette fel a latin II-t ezen okból kifolyólag.

A döntés a tiéd, ha szerencséd van, potya ötös, de egyébként az anathoz egyáltalán nem nyújt segítséget, azt úgyis magolod a sobottából.

2016. júl. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!