Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Milyen a kollégi...

Egyetemisták! Milyen a kollégiumi élet?

Figyelt kérdés

Aki koleszos, mesélne nekem?

Mennyien vannak, nehéz-e úgy tanulni, mik az elvárások, stb.


2016. júl. 30. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapig voltam koleszos életemben,aztán menekültem albérletbe. Tanulni képtelenség volt, nincs magánszféra, nincs tulajdontisztelet, nem volt egy fél perc csend. Gyűlöltem.
2016. júl. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Ez azért ... egyetemtől és kollégiumtól függ. :D
2016. júl. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kollégiumtól függ, van olyan ahol a legmodernebb a berendezés, van légkondi, minden csili-vili, ezek a magánkolik. Az állami, szociális alapúban még nem voltam, de barátaim és képek alapján erősen változó. Van normális és olyan is ahol bogarak mászkálnak.

A magánszféra hiánya persze mindenhol zavaró, ezt be kell vállalni egy kollégiumban. Fontos a szobatárs, ha nagyon eltérő érdeklődésűek vagytok, más szakra jártok, akkor lehetnek konfliktusok, sajnos tapasztaltam személyesen. Egyébként sok embert ismerhetsz meg, szoktak lenni közösségi programok, szóval nem lehetetlen vállalkozás, de mint mondtam sok tényezőtől függ.

2016. júl. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2016. júl. 31. 08:02
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Szia, én szakkolis leszek, és már nagyon várom! Nálunk remek a közösségi élet, vizsgaidőszakban csend van, és ketten lakunk egy szobában.

Ahogy a fentiek mondták, vannak csendesebb és zajosabb kolik, aprók és óriásiak. De az, hogy hogy fogod magad érezni, rajtad is múlik majd egy kicsit. ;) Remélem, jó lesz neked!

2016. júl. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kolitól, a szobatársaidtól és tőled függ.


Az elsődleges szempont, hogy hány ágyas szobába kerülsz be. A kettő a legideálisabb, a három is oké, de a négy vagy több ágyas szobákban nagyon nehéz kivitelezni a súrlódásmentes életet. Persze még ott van a felszereltség meg az állapot is. Van különbség aközött, hogy egy nem rég felújított vagy egy csótányoktól hemzsegő koliba kerülsz, vagy, hogy a szobához tartozik-e zuhanyzó, vagy szintenként van.

A szobatársakkal vagy szerencséd van, vagy nem. Esetleg az jó lehet, ha valakivel összehaverkodsz gólyatáborban, vagy egy haveroddal mész oda és kérvényezed, hogy egy szobába rakjanak. Ha jó szobatársakat kapsz, akkor élvezni fogod, viszont, ha különbözik az életviteletek (pl ő reggeli pacsirta, te meg éjjeli bagoly), vagy csak szimplán nem jöttök ki, akkor nehezebb lesz.

Valamint sok függ tőled is, hogy mennyire vagy nyitott, barátságos és mennyire tudsz alkalmazkodni.


Nekem most kezdődik majd a 2. évem a koliban, nekem szerencsém volt a kolival és a szobatársakkal is és nagyon jól érzem magam ott :) Mi hárman vagyunk egy szobában, mind kijövünk egymással. A tanulás néha nehéz, mert eldumáljuk az időt, de azért megoldható :)

2016. aug. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!