Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi élet, tanulás, bukás?

Egyetemi élet, tanulás, bukás?

Figyelt kérdés

Beléptem a csoportunkba, és sok leendő szaktársam jobbnál jobb suliból jön. Én meg kihagytam 1 évet, szóval már biztosan kevesebbet tudok az érettségis tudásomhoz képest.

Elkezdtem ezen parázni, hogy tuti én leszek a leghülyébb ott, és csúnyán kifogok bukni.

Vajon elég a szorgalom, és a soha fel nem adás ahhoz, hogy a legjobbak közé tartozzak?


2016. aug. 2. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Elég a szorgalom.
2016. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az egyetem már egy más világ, itt mindenki tiszta lappal indul és nem számít, hogy ki milyen iskolából jött, mennyi pontszámmal és mennyit hagyott ki. Attól, hogy valaki jeles tanuló volt egy elit gimnáziumba, még nem biztos, hogy az egyetemet bírni fogja és ennek a fordítottja is lehetséges, hogy valaki egy középszerű iskolából érkezve is könnyen veszi az akadályokat.


Ja és egy jó tanács: az első félév a beszokásról fog szólni, van aki egyből felveszi a ritmust, másnak idő kell, szóval ne strapáld magad azzal, hogy egyből a legjobbak közé akarsz tartozni. Először igyekezz minden tárgyat megcsinálni, a többi meg már csak ráadás. Plusz még felejtsd el a régi középiskolai mintát, hogy leadják az anyagot, megtanulod és írsz egy négyes/ötöst, ha pedig rossz napod van egy hármast. Itt el kell fogadni, hogy valószínűleg lesznek bukások, mert vagy a tanár szívat mindenkit, vagy lesz egy napod felkészülni egy vizsgára, vagy szimplán csak rossz napod van.

2016. aug. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!