Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi ez a sok matekból felmentet...

Mi ez a sok matekból felmentett diák?

Figyelt kérdés
Üdv! Elsősorban középiskolásokra gondolok, akik egész évbe lusták matekozni most pedig a pótvizsga megkerülése érdekében intézik a felmentést. Nem hiszem, hogy ennyi diszkalkuliás ember lenne. Csak az osztályunkban van (lesz) 5 db. Van olyan osztály ahol több is. Sokan mondják, hogy nehéz megszerezni a felmentést mert vizsgálat, felmérés stb, ehhez képest nem ismerek olyat aki megigényelte és nem kapta meg. Most ez a divat? Lusta a gyerek, a matekhoz meg nem elég a magolás kellene kicsit gondolkodni és gyakorolni, akkor már rohannak felmentésért? Érdekes házit egyik sem írt, szóval nulla gyakorlással nem lehet.

2015. júl. 26. 21:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos ez a divat most. Amihez lusta vagy, abból szerezz felmentést..
2015. júl. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Van amikor tényleg indokolt (véleményem szerint csak tesiből, ha valakinek egészségügyi problémája van) de, hogy matekból. A matek logika, sok odafigyelés és sok gyakorlás kérdése.
2015. júl. 26. 21:33
 3/35 anonim ***** válasza:
93%
Hát igen érdekes ez, az én volt osztályomban hárman voltak, de abból csak egy volt akinek tényleg kiárt. Neki valóban kiskora óta probléma volt ezzel és 18-9 évesen is úgy ba**ták át a visszajáróval, ahogy akarták, ha nem volt vele senki sem.
2015. júl. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
84%
A tesi az más.. de a matek, angol, meg ilyenek.. :D
2015. júl. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
60%
Van amikor jogtalan a felmentes, de sokszor jogos ! En mondjuk elfogadtam volna, ha vki ad, de magam nem kervenyeztem, pedig kb altalanos iskola 3-4. Ota nem ertettem a matekot, pedig jartam korrepre/ irtam hazit rendesen.
2015. júl. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Matek nélkül mihez akarnak kezdeni? Munkahelyen kéne számolni akkor majd mondja a főnöknek, hogy "bocsi fel vagyok mentve"? Még ha nem is programozó matematikus akar lenni valaki akkor is kell. Sőt ha diplomát nem akar, számolni muszáj pl egy asztalos mit csinálna matek nélkül? Viszont ez érettségis osztály, és szerintem nem fair, hogy valaki matekból nem érettségizik, mégis megkapja.
2015. júl. 26. 21:56
 7/35 A kérdező kommentje:
Nem vitatom, hogy vannak diszkalkuliások, de biztos nem annyi mint ahány felmentett.
2015. júl. 26. 21:57
 8/35 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen, hogy valaki nem érti középszinten a matekot annyira, hogy ne kelljen bukástól félnie, olyan nincsen. Kivéve ha retardációban szenved az illető, de akkor nem menne más tárgy se. Az egyetlen elfogadható ok az a diszkalkulia, ami még mindig nem a logikai készségek hiányát jelenti, mert pl. van diszkalkuliás programozó. Tényleg nem értem miért adják meg, ha valakinek nagy hiányosságai vannak, akkor is simán bepótolható.
2015. júl. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
67%
Egyre több a hülye gyerek. Nem vicc, degenerálódnak a sok f.aszbuktól.
2015. júl. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
82%
Húha, valakit felmentettek matekból mert buta! ;) (utolsó)
2015. júl. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!