Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 9. osztályban milyen változáso...

9. osztályban milyen változásokra számíthatok?

Figyelt kérdés
Most megyek 9. osztályba és érdekelne hogy mire számítsak kiket szoktak piszkálni és mivel? Tehát inkább a visszahúzodókat vagy a nagyképűeket, mik ezek a szecskáztatások, gólyabál gólyaavatás? Mikre készüljek fel? Pár jó tanács az első napokhoz?

2016. aug. 3. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is gólyatáborra érdemes elmenni, mert megismerheted az új osztálytársaid, de ha nem tudsz vagy nem akarsz, akkor lesz 4 éved összebarátkozni velük. Gondolom első nap túl esel egy idegennyelvű szintfelmérésen (legalábbis nálunk így volt). Az első héten ismerkedtek a tárgyakkal, tanárokkal, valamivel többet kell tanulni, mint általános iskolában, de ez csak a szorgalmadon múlik. Nálunk volt gólyabál. Ami úgy kezdődött, hogy egész nap a felsőbb évesek szivatták a gólyákat majd este egy bemutatkozó műsor valamint bál. De ez függ gondolom az iskolától nem mindenhol ugyan az van. :D Igyekezz az első napokban beszélgetni mindenkivel, barátságokat kialakítani, hiszen csak így lehet átvészelni azt a 4 évet!
2016. aug. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tanácsokat!
2016. aug. 3. 20:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg annyi szerintem,hogy ne csatlakozz semmilyen kibeszeleshez,vagy szekalashoz. Persze,elsore jonak tunik,hiszen az utalkozas osszetartja az embereket,de altalaban ez visszaut sajnos.

Titkokat szinten ne nagyon mondj senkinek,az en nevemet egy ilyen hiba miatt mar a masodik heten tudta a fel iskola...

Probalj meg mindenkivel kedves lenni,legy nyitott es akkor nem lesz baj.

2016. aug. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ha egy normális középiskolába mész, akkor nem fog bántódásod esni. Mivel egyrészt idősek diákok járnak, jobb esetben érettebbek és nem azzal vezetik le a feszültséget, hogy másokat (főleg kisebbeket) bántanak.


Másrészt, ha mégis előfordul ilyesmi, akkor általában pont azok az idősebbek teszik ezt, akik sikertelenek, vagy bármilyen (esetleg hasonló) bántódás ért valamikor. Egy-két idősebb ismerős/haver jól jöhet ilyen esetben, de hidd el, hogy maguktól is segítenek, ha találnak egy ilyen hülyét.


Ezek az események a középsuli elején inkább a közösségbe való hagyományos beilleszkedést szolgálják. Érdemes poénra venni, mert ők is arra veszik. Ja és végül: az arcoskodóak a fő célpontok, mert há' nehogy már 14-15 évesen pattogjon valaki idősebb(ek)nek...

2016. aug. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én 9.ikbe mentem az első nap az úgy telt hogy mki kussban olt. senkise beszélgetett senkivel. Én csak haverommal beszélgettem mert egy szakra jelentkeztünk így egy osztályba kerültünk. Csak mi ketten voltunk akik azok akik beszélgettek,röhögcséltek. A második nap is minden szünetbe beszélgettünk néztük a többi osztálytársainkat,hogy ránézésre kinek milyen stílusa lehet,és ahogy így beszélgettünk egyre többet jöttek oda hallgatóztak,nevettek ha vmi olyan hülyeség eszünkbe jutott amit csináltunk az évek során. Majd ők is mondták a sztorikat bemutatkoztak egymásnak,elbeszélgettek. Majd miután mki ismert mindenkit ki alakultak a barátságok meg ezen hasonlók Ha jól emlékszem ez egy hét volt mire mki megismert mkit. A lényeg hogy,ha látsz valakiket együtt beszélgetni menj oda hozzájuk és beszélgess velük.
2016. aug. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!