Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Karinthy Frigyes Gimnáziumró...

A Karinthy Frigyes Gimnáziumról szeretnék érdeklődni, mit tudtuk róla?

Figyelt kérdés

Jövő tanévben leteszem az angol középfokú nyelvvizsgát,nyolcadikos leszek,a hetidik év végi átlagom pedig 4.5.

Más hasonló színvonalú gimnáziumokat is nyugottan ajánlhattok!:)



2016. aug. 13. 09:57
 1/4 Olibear válasza:
Nem annyira jó a Szent László jobb.
2016. aug. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Karinthy a legjobb döntés!!!

Szuper közösség, erős gimnázium, de nem őrült versenyistálló.

2016. aug. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nagyon nagy a hajrá mindig és csak az angol kéttana ér valamit. Plusz szar a suli is. Nem ajánlom.
2016. szept. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

De sok építő kritika!

Valószínűleg most mindenki védte azt az iskolát ahova jár, de hasznos információt senki sem adott.

Na, de...

A suliban 3 osztályt indítanak, ezekről csak néhány dolgot írok. Ha részletes információt szeretnél magáról a suliról (milyen osztályok vannak? Miket kínál? Miben kiemelkedő?) akkor nézz fel a honlapjukra, ott minden ilyet megtalálsz


[link]


Kettő két tannyelvű tagozat van. Az egyik német a másik pedig angol. Iratlan szabály, hogy a sulinak ez a 2 tagozata a legerősebb és persze a bekerülés is ide a legnehezebb.

A legnagyobb igény még így is az angol kéttanra van. Ide óriási szokott lenni a túljelentkezés hiszen a legtöbben az angol nyelvet szeretnék magas fokra fejleszteni.

Ez persze nem azt jelenti hogy lehetetlen bekerülni!

A német kéttanra sem egyszerű a bejutás, de erre nincs akkora igény ezért ide azért egyszerűbb.

Ha szimpatikus a német nyelv akkor ez a tagozat is jó választás lehet.

A harmadik tagozat az emelt angol. Itt emelt óraszámban tanulod az angol nyelvet, az általános tanterv alapján.

Erre a tagozatra a legkönnyebb bejutni.

Ezek alapján gondold át mit és hogyan szeretnél tanulni és az alapján válassz.

Magáról a suliról...

Elsősorban a közösséget említeném meg. Szerintem ez az egyik legjobb a suliban :) Ez a téma igazán személy függő és szubjektív, de nagyon jók a osztály közösségek. Számomra ez egy nagyon fontos nézőpont volt amikor sulit választottam és nem bántam meg a döntésemet! Végre szeretek suliba járni :)

A tanárok (szerintem) írtó jó fejek. Általánosban ilyen nem volt, de most esküszöm nem tudom eldönteni melyik a kedvenc tanárom...

Nyilván vannak kivételek, hiszen minden embernek más a személyisége és a stílusa, de még így is...

Ha megtalálod a közös hangot egy tanárral, akkor még a legszigorúbbal is jóban lehetsz.

Amit fontos lenne még megemlíteni az a tanulás.

Személy függő hogy kinek mennyit kell tanulnia, de azért itt sincs pokol.

A tanárok folyamatosan szoktatnak hozzá az egyre több vagy nehezebb anyag megtanulásához.

Mivel én már tanultam angolt általánosban nem volt annyira nehéz a nulladik év. Abszolút megfelelő tempóban haladtunk és egyszer sem volt halálközeli élményem a tanulással.

Nyilván azért tudni kell azt hogy itt meg kell tanulni seggelni és minden órára készülni mert azért igen könnyen felhalmozódhat egy nagyobb mennyiség ami azért kockázatos.

Összességében ennyi lenni a fontos rész, bár még ezer féle dolgot meglehetne említeni (programok, szakkörök, lehetőségek,tapasztalatok, órák stb)

Remélem azért tudtam segíteni, és ha bármi kérdésed lenni még a sulival vagy a felvételivel kapcsolatban, írj nyugodtan privit :)

2016. okt. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!