Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztatlan tanárképzésről...

Osztatlan tanárképzésről lenne kérdésem, akinek bármiféle információja van képzéssel kapcsolatban, írjon legyen szíves?

Figyelt kérdés

Ahogy említettem osztatlan tanárképzéssel kapcsolatban lenne kérdésem, még hozzá mennyire nehéz?

Természettudományi karra szeretnék menni, biológia-kémia szakra és érdekelne ezzel a képzéssel kapcsolatban minden.

Eszterházy Egyetemen,illetve a Pécsi Tudományegyetemen gondolkodom. Eszterházy Károly Egyetemen voltam nyílt napon nagyon tetszett az egész iskola, csak jókat hallok róla és a tanárok is nagyon rendesek, míg Pécsről igazából nem tudok semmit, jövőre szeretnék jelentkezni, nyílt napra mindenképp szeretnék menni, de akinek az egyetemről bármiféle informáicója van kérem kommenteljen.

Mennyire szigorúak a tanárok ott, elvileg nagyon nagy a szórás, főleg biológián, szigorúak a tanárok és félek ez miatt, nem szeretnék kibukni, főleg ,ha sokat tanulok rá. Megjegyzem szorgalmas diák vagyok jeles emelt biológia érettségim van, de ettől függetlenül félek a Tudományegyetemtől!

Előre is köszönöm a válaszokat!

:)



2016. aug. 19. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Én pécsi vagyok, és nem hallok túl jókat a Pécsi Tudományegyetemről, bár talán a TTK az, ami még azért viszonylag erősebb, ami még megéri. Az Eszterházyról semmi infóm nincs.

Ami pedig az osztatlan tanárit illeti, nem mondom, hogy könnyű, de teljesíthető. Én mondjuk ELTE-s tanáris vagyok, és nem is TTK-s, de azért úgy hallom, hogy a TTK-n se kérnek lehetetlent. Annyi a nehéz a tanáriban, hogy egyszerre van két külön szakod, plusz még a pszichológia-pedagógiás tárgyak is. Tehát sok meló nyilván, sokat kell tanulni, de aki egyetemre megy, annak fel kell erre készülnie. :)

2016. aug. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De, miért nem hallasz róla jókat?

Mi rossz benne a tanárok? Vagy mi?

Többség ezt mondja,hogy nem hall róla jókat, de senki nem érvel! Köszönöm válaszod, remélem még kifejted miért:! És persze azt is köszönöm :)

2016. aug. 19. 21:40
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Egyre rosszabb az oktatás, kevesen választják a PTE-t, így rengeteg szak el sem indul (vannak szakok, amik már több éve nem indulnak), szóval nem a legjobb. És van egy jó pár olyan szak is, ahol egy évfolyam létszáma talán eléri a 10-et.
2016. aug. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm szépen válaszod!

És te milyen tanári szakpárra jársz és melyik egyetemre?

Na, és te megpályáztad a klebersberg ösztöndíjat? Ha igen , akkor az ösztöndíjat havonta kapod és minden tanári hallgató kap, vagy csak akik jól pályázzák meg?

2016. aug. 19. 21:56
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Írtam privátban. :)
2016. aug. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon aranyos vagy! :-)
2016. aug. 19. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!