Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológia kémia faktosok,...

Biológia kémia faktosok, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Jelenleg humán orientációs osztályba járok, ami emelt óraszámú történelmet és irodalmat takar. Most megyek 10.-be, és jön a fakultáció választás. Én biológia kémia faktra szeretnék menni, de vélhetőleg rajtam kívül nem sokan, csak a biosz-kémia orientációsok. Sajnos nem hiszem, hogy csoportbontás megoldható lenne a kis létszám miatt (még egybe sem leszünk többen 20-nál kb) hanem gondolom betesznek majd az alapból b-k-sokhoz, akik megtartják e két tantárgyat. Nekik idén volt bioszuk, nekem nem. Jövőre lesz, de addig ők már egy könyvvel előrébb lesznek. Nagyon nagy lesz a lemaradásom, mire faktra kerülünk, vagy ott mindent újraveszünk majd, legalábbis az emelt érettségihez igazodva?

2016. aug. 20. 22:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezt érdemes lenne megkérdezni a szaktanártól, aki tartani fogja, hogy milyen tematika alapján fogtok haladni. Már csak azért is, mert le tudod szűrni azt, hogy mennyire fog foglalkozni az órájával, mennyire építi fel jól őket. Személyes tapasztalatként, nekünk sajnos nem volt jó a fakultáció. Érdemes felsőbb éveseket is megkérdezni, hogy nekik az adott tanár, mennyire magyarázta el a dolgokat, mennyire volt segítőkész. Mivel ha nem sikerül úgy elmagyaráznia a dolgokat, hogy azt megértsétek, akkor a faktos dolgozatoknál sem fogod érteni, és az ott kapott jegyek bele számítanak, a rendes órai jegyedbe. Tehát, ha ott rossz jegyet kapsz esetleg, az ronthatja az átlagodat, ami azért nem túl szerencsés felvételinél. Én azt tudnám ajánlani, hogy először mindenképpen járj utána a dolgoknak. Én utolsó évben már inkább kiiratkoztam faktról és külön tanárhoz jártam. Így sikerült az érettségim 91% kémia 94% biosz.
2016. aug. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!