Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átkerülhetek így önköltségesre...

Átkerülhetek így önköltségesre? (Passzív félév, kreditek)

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy ebben a félévben két tárgyat nem sikerült teljesítenem (ami 5 kredit, 34et vettem fel). Sajnos sok tárgy épül erre a kettőre, így nem tudnék 36ot felvenni a jövő évben, tehát úgy döntöttem passziválok az őszi félévre és a két tárgyat megcsinálnám 2016/17 II. félévben. Plusz 2 kredit választhatót felvehetek, hogy meglegyen a 36 az utolsó két aktív félévemben? Lehet, hogy ezek alap dolgok, eddig nem kellett foglalkoznom vele, mert simán ment minden. Holnap megyek a TOra érdeklődni, de úgy felidegesítettem magam, hogy aludni sem tudok majd. Légyszi segítsetek, hogy van e remény. :d az önköltség megfizethetetlen.:D (SOTE)
2016. aug. 25. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
A kreditellenőrzés nem 1 naptári évre vonatkozik, hanem két egymás utána aktív félévre. A passzivitás itt nem játszik szerepet, legföljebb van időd tanulni. Gazdasági tárgyak nincsenek? Vagy több szabadon választható? Azt azért nehéz elhinni, hogy úgy oldották meg a tantervet, hogy két tárgy bukásával a következő félévben ne tudjanak felvenni akár 10-20 kreditet se.
2016. aug. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A következő félévben mindössze két tárgyat tudnék felvenni (10 kredit) a tavasziban a jövő éviek közül egyet sem, csak az ot kreditnyit ami nem sikerül, ez az opció tehat nem működik.

Az egyetlen amit ki tudtam talalni az a passzív félév majd tavasszal újra a két tárgy, meg egy választható a 36hoz. Abban nem vagyok még biztos, hogy ilyen kis kötelező kredit mellé tudok e felvenni még választhatót, erre van valamilyen megkötés?

2016. aug. 25. 19:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Elmondásod szerinte 29 kreditet teljesítettél az előző félévben. Ha ezzel akár 10, akár 15 kreditet hozzáadsz, már meglesz a limit. Tavasszal meg tudsz felvenni másokat.

De mutass már egy tantervet, mert ez még mindig hihetetlen.

2016. aug. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!