Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fogorvosnak, vagy inkább...

Rigómező kérdése:

Fogorvosnak, vagy inkább gyógyszerésznek érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Mind a két szak nagyon érdekel, szívesen csinálnám! Nyilván nem az itt kapott válaszok alapján fogom eldönteni ezt, csak egyfajta kíváncsiságból írtam ki a kérdést! Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 26. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag egyértelműen a fogorvos a nyerő.


A többi a Te igényeidtől és mentalitásodtól függ.

2016. aug. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én villamosmérnöknek készülök és most a nyáron jött rám hogy de lennék gyógyszerész, szóval arra szavazok :D

Plusz kevesebb hülyével/hisztivel találkozik per nap ;)

2016. aug. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Az attól függ.

Én gyógyszerészkarra jártam, és azt tapasztaltam, hogy ha a szülőknek van gyógyszertára, akkor a leghülyébb hülyét is átengedik minden vizsgán, ha nincs, akkor szanaszét szívatják.

Szóval szerintem inkább fogorvos...

2016. aug. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hu, hát elég vegyes válaszok érkeztek, köszönöm szépen! Nos a gyógyszerészetnél talán a rengeteg kémia lehet problémás, ahogy mesélték, a fogorvosinál meg ugye a nagy kézügyesség stb, habár ez szerintem begyakorolható!😊 Sajnos nem egyszerű dönteni, mert mind a kettő nagyok érdekes szakma!
2016. aug. 26. 23:42
 5/7 anonim válasza:
100%
Szerintem képzeld el azt a helyzetet, amikor megvan a diplomád. Mikor reggel felkelsz, akkor inkább fogorvosi rendelőbe mennél-e be vagy esetleg magánrendelőbe (persze ez évek kérdése) vagy gyógyszertárba, gyógyszergyárba, melyikhez lenne nagyobb kedved?
2016. aug. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hmm, na igen, ez az igazán jó kérdés! Talán még ezen kell elgondolkodnom! Hálistennek van még időm bőven agyalni, de szerintem is ez a legfontosabb kérdés, amit fel kell tennem magamnak.
2016. aug. 27. 00:19
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

De azt is tett fel, hogy hol akarsz élni. Magyarországon fogorvosként jobb dolgod lesz, egy nyugati országban semelyikkel nem lősz félre legalábbis, ha az anyagi vonzatát tekintjük.

Gyógyszerészként viszont itthon nehéz dolgod lesz, a többség hihetetlen szinten alul van fizetve.

2016. aug. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!