Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tudtok a Szent László...

Mit tudtok a Szent László Gimnáziumról? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Milyen tanulmányi átlag és felvételi kell hozzá?Milyenek a tanárok?Milyen a közösség és az oktatás?Van-e nulladik év,ha igen,kötelező-e?Milyen nyelveket lehet tanulni(angolból már van középfokúm)?

2016. aug. 29. 17:25
 1/3 anonim válasza:

Én is oda akarok menni. Az iskola honlapján megtalálod hogy milyen nyelveket lehet tanulni olasz spanyol német meg még rengeteget.

Nem öt éves a gimnázium hacsak nem olyan szakra mész.

Ötödik osztálytól kezdve nézik a jegyeket, szerintrm 4-es átlag felett nezik és legalább 60 pontot kellene a felvételin összehozni. De ez attól is függ hogy milyen szaka akarsz menni. Ha olyan szakra mész amin van szóbeli akkor ott is össze tudsz szedni pár pontot

2016. szept. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Kicsit kijavítanám az előttem lévőt!

A bejutás az nehéz mivel nem nagyon elég a 4-es átlag .

A 4.5-ös átlaggal több az esély.

De nem is ezen múlik minden hanem a központi írásbelin.

70-75 ponttól szokták felvenni az embereket.

Remélem segítettem!

Szép napot!

2016. nov. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Engem annó (2010) 4,3-4,4-es átlaggal és 74 pontos központival vettek fel olaszra, azóta persze lehet, hogy változtak valamennyire a dolgok, bár rosszabb iskola biztosan nem lett. :)

Nagyjából 80-90 tanár tanít a suliban, úgyhogy nehéz általános képet adni, a 800-900 idejáró diákról meg végképp. :D Amit nagyon szerettem a Lászlóban, hogy mindenki megtalálja a saját kis társaságát (nem csak osztályon belül), mert mindenféle ember van. A sok évközi programnak köszönhetően pedig tényleg sok osztályon kívüli kapcsolat is alakul.

Az elsőként tanult idegennyelvet már gyakorlatilag a szakválasztással kiválasztod:

az emelt nyelvi szakokon értelemszerűen az adott szaknyelv, minden más esetben (emelt matek, emelt rajz, biológia-kémia, informatika, tömegkommunikáció) pedig az angol.

A második nyelvet pedig szabadon lehet választani: angol, német, francia, spanyol, olasz, orosz, latin (bár ez utóbbi kettő általában nem indul, mert olyan kevesen jelölik meg). Egyébként a második nyelv is jó alkalom az ismerkedésre, mert sávos rendszerben vannak kialakítva a nyelvórák, azaz több osztálynak egyszerre, ezzel is biztosítván, hogy lehetőleg mindenki bejusson az általa választott nyelvre.

Ötéves az olasz kéttannyelvű, az emelt biosz-kémia, az informatika és a tömkom, mert ezek nyelvi előkészítő évvel indulnak, az összes többi szak pedig csak négyéves.

2016. dec. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!