Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem igazságtalan, hogy vannak...

Nem igazságtalan, hogy vannak főiskolák, egyetemek, ahova 400-nál több pont kell?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná, hogy hogyan számolják érettségi során a pontokat, olvassa el az 1-est. Aki tudja, az ugorhat a 2-esre ( ha akar ).



1: Amikor a diák érettségizik, az érettségi eredménye 200 pontot ér, ez úgy tevődik össze, hogy egyetemre felvételikor 2 tantárgy fog számítani, ez lesz a 2 választott. A példában legyen mondjuk az idegen nyelv ( angol ) meg történelem. Ahány százalék, annyi pont. Ha az angol érettségi 80% lesz, a történelem meg 85%, akkor a 200 pontból összesen 165 pontot kap az illető. További 200 pont jár az utolsó előtti év végi és az utolsó év félévi eredményekért. 5 tantárgy számít, a matek, a történelem, a magyar, egy idegen nyelv és egy választott tantárgy ( ha választott tantárgyat nem tanulják végig, az utolsó 2 év eredménye számít, amikor még tanulta ). Tehát ki lehet számítani, hogy 1 érdemjegy


2016. aug. 29. 19:50
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
17%
Az igaz viszont, hogy a nyelvvizsga pénzbe kerül, főleg a felső fok, és ez tényleg nem jó.
2016. aug. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

"Miért van az, hogy egy alap érettségivel ha mindent 5-ösre csinálsz, mindenből 100%-osra érettségizel, akkor is max 400 pontod lehet, de nagyon sok egyetemre több mint 400 pont kell?"


- Mert annak idején az emelt szintű a felvételit váltotta ki, és igen csak hasznos, ha van nyelvvizsga (diplomát nem is kapod meg nélküle). Ergo nem igazán gondolkodhatunk többletpontok nélkül, főleg nem ilyen helyekre. Mégis hogyan akar valaki bekerülni nívósabb helyre, ha egy emelt szintűre sem tud felkészülni?

2016. aug. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
De ha annyira lehetetlennek találod, hogy lehet, hogy az ilyen helyeket is feltöltik?
2016. aug. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Én egy szóval sem mondtam hogy lehetetlen. 420 pont körül számítok, de ahova jelentkezni szeretnék már idén is 430 kellett. Tehát ha jobban belehúzok sikerülhet.

Én annyit kérdeztem, hogy nem szemétség? Mert szerintem az. Bár igazatok van sok dologban nektek is.

2016. aug. 29. 21:26
 15/28 anonim ***** válasza:

"Tehát ha jobban belehúzok sikerülhet. "


- Akkor mi a gond?

2016. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
40%

Aki a pénz miatt és csinál nyelv vizsgát, azt nem értem. Önkormányzati támogatást kérj, ha csóró vagy. Ha sikerül elsőre, lehet kapni támogatást.

Nem hinném, hogy 15-20 ezer forintot nem ér meg neked a papír a nyelvtudásodról.

Ha kiállsz az utcára és kiírod, hogy nyelvizsgára gyűjtök, 1 hónap napi 1 óra alatt meglesz az.

Amúgy diák munkával 400-1200 as óra bérrel 1 hét nyáron és megkeresned ezt a pénzt rá.

Kifogás, hogy a pénz miatt nincs nyelvizsgád!

2016. aug. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
"Aki pénz miatt nem csinál.... "
2016. aug. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező te úgy vagy hülye ahogy...

-Ha nem duplázol csak akkor számít be az évégi jegy és nem horribilis pontokkal hanem talán össz 20-al:)


- Ha emeltezel akkor duplázódik a pont. Viszont ott 60 pont felett + 50 pontot kapsz ergó 61 pontból 111-lesz.

így pedig kijöhet 2db 61 pontosból 444 pont.


Szerintem a te tudásoddal inkább ne próbálkozz egyetemmel... mivel ezek nyilvános információk és így se tudod őket kiszámolni akkor felesleges ott erőlködni:)

2016. aug. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
72%
Van 3 nyelvvizsgám. Nem vagyok már gyerek. De van, akinek nem telik erre. Ez tény, nem feltevés. Nyelvenként 1,5 -2 év tanár vagy nyelviskola plusz 1-2 vizsgadíj, nem apróság. Olyan magas lóról javasoltad, hogy kéregessek, vagy diákmunkázzak, nem sok pénz az, hogy fel sem merül bennem, hogy te bármit is magadnak fizettél életedben. N32
2016. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

19 vicces vagy. 23 éves korom óta magam tartom fel. Előtte családi erőszak és egyéb problémákkal küzdöttem, de te nagyon tudod a magas lóról, hogy mi a f van. :)

Középfokú angolt rádió és sorozat segítségével tanultam és ösztöndíjas támogatással tettem le. Diák munkából nyaranként 200 ezret összeszedt 15-18 éves korom között, ami segített elindulni az életben, nekem még a 120 pontos rendszer volt ugyan, de már akkor is tudtam, hogy hogyan lehet kérni. És az önkormányzat 30k-t adott tanulmányi támogatásra. 2 nap papírmunka. Igen rá szorultam. 22 ezer volt a nyelv vizsga a félkészítő könyvvel és 3 órás angol tanulás tanárral együtt kínozta a 30k-t. Érdekes módon tudtam magamtól tanulni, mert muszáj volt. A tanár csak felkészülés közben kellett a hibák javítására és tippekre. Nem pedig lógattam a lábam az iskola padban és sírtam, hogy nincs elég pontom. Harcoltak a pontokért.


Úgyhogy mond, mit akarsz még tudni?

A magas lovakkal meg inkább fogd vissza a tempód és ne magadból indulj ki.

2016. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!