Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti nemzetközi gazdálkodásra...

Ti nemzetközi gazdálkodásra vagy pénzügy-számvitelre mennétek inkább?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba jártam és azt mondják, hogy az hátrány lenne a számvitelben főként.

Nemzetközi gazdálkodásra mennék szívesebben, ahogy nézegettem a tantárgyakat az jobban tetszik. Megkaptam már, hogy ez büfészak és hasonlók, valamint a számvitellel könnyebben elhelyezkedem majd, de sokkal nehezebb is.

BGF/BGE lenne, a Corvinusra nem hiszem, hogy lesz elég pontom

Tudtok még jó sulit, ahol lehet ilyet tanulni?


2016. szept. 1. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Pénzügy-számvitel jobb választás, én tesóm is odament, és nem bánta meg. Nem lett csilliomos, de a felső-középosztály költségeit gond nélkül ki tudja csengedni.

Ezzel szemben 5 közgazdász ismerősöm is van, ebből 3 munkanélküli, 2 meg a Jewbilban dolgozik futószallag robotzombi munkában, mert időközben telítődött a szakma, és nemtalálnak állást.

2016. szept. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én csak attól félek, hogy kibuknék vagy csúsznék, mert azt mondják nagyon nehéz. Itt ötös vagyok az érettségi tárgyakból, de nem tanulok sem számvitelt, közgazdaságtant és hasonlókat. Ráadásul számvitel az összes félévben van, ahogy néztem.

A tesód hova járt?

2016. szept. 1. 14:50
 3/4 A kérdező kommentje:
Most látom csak: gimnáziumba járok, csak már úgy gondolkodom, hogy mielőtt elkezdem oda jártam.
2016. szept. 1. 14:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy ez gond. Legtöbb évfolyamtársam egytemen találkozott elöszőr számvitellel, és én is és el is végeztem. Az más kérdés, hogy 80%-a az ebereknek nálunk nem végezte el. Amúgy lehet csak nálunk volt így, de PSZ szakon csak 3-al volt több számviteli és pénzügyi tárgy, mint a GM-en, és azokat is felvehették választhatónak. A legnagyobb pro nálunk például egy GM-es volt számvitelből, aki felvette ezt a 3 tárgyat és tényleg nagyon tudott.


A lényeg, hogy minden normális egyetem közgáz szakán kell majd tanulnod szerintem min. 2 szemeszter számvitelt és ki tudja mennyi pénzügyet. Nálunk a GM szakon 3 számvitel (PSZ 1-2, nemzetközi számvitel) tárgy és 5 pénzügyi volt kötelező (VP 1-2, értékapapírpiacok stb.). Szegeden még a kermarkos is 2 szemeszter számvitelt lenyom.



A piac pedig valóban telitödött. Leginkább gatyi fősulik büfészakjain végzetekkel. (BGF-kermark, BCE-turizmus stb. Igen ezek is közgazdász diplomát kapnak.) De a piac minden szakmában televan ezekkel. Nemzetközisből amúgy tényleg sok van már, de mind akit ismerek talált munkát 250-es nettó fizuért vagy többért kezdésnek.


Amire vigyázz, hogy ha PSZ-t végzel, akkor beskatulyáznak. Legalábbis velem így volt. Hiába jelentkeztem egy bankba egy pénzügyi pozicióra, máris mondták hogy a könyvelést vagy audit-ot javasolnák nekem inkább, amit semmi pénzért nem csinálnék, mert idegörlően unalmas munka. Ezt több helyen is eljátszották. Most végre elemző vagyok egy banknál és sok NG-s munkatársam van. Kifejezetten kevesen vagyunk PSZ-t végzettek.


Tehát szerintem jó az az NG csak jó helyen végezd el és tudd eladni magad. Javaslom a BCE engol NG-jét. Én úgy látom a multik szeretik azt.

2016. szept. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!