Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SEGÍTSÉG! Nem tudok beilleszke...

SEGÍTSÉG! Nem tudok beilleszkedni az őj osztályba! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most mentem kilencedikbe, bioszos osztály

35 fős

Van egy társaság akik nagyon szimpik, de ők már régebb óta ismerik egymást, nehezen fogadnak be engem, gondolom mivel nagyon csendes vagyok

Nem tudok miről beszélni, mihez mit hozzászólni, csak ülök, néha megnyekkenek de akkor se jut mindig értelmes dolog/jó új téma az eszembe. Már 3 napja ismerjük egymást így a milyen sulid volt és stb. kérdéseket elfelejthetem. Elmentem velük ma már városba is, nem hívtak de mentem utánuk, ott jól elvoltunk, de a közösségi oldalon már nem beszélünk, a csoportukba nem vesznek be. Mit tegyek? /Mások annyira nem szimpik, én tényleg velük szeretnék barátkozni mert látom, ha jóba lennénk meg tudnák nyílni, és akkor már össze tudnánk barátkozni, de rossz ez a sorrend.

15/l


2016. szept. 1. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:

3 nap alatt mégis, mire számítottál?

Igen, van, amikor első pillanatban kialakul a kölcsönös szimpátia, de ez a ritkább. Adj még időt, valószínűleg "kialakul".

2016. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még mindig ugyanaz a helyzet, de már nem megyek sehova, nem akarok pofátlan lenni. Mit tegyek sos?
2016. szept. 12. 16:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Na szia :D


Szóval az a helyzet hasonló problémával küzdök mint te, önbizalom hiányos vagyok, magamba fordulok, stb, kevés barátom van tény, de ők legalább tényleg a barátaim : )


hasonló cipőben jártam milliószor, mindig sikerült 2-3-4 ismerőst összeszednem akikkel jóba tudtam lenni :)


először is szerintem nagyon fontos a magabiztosság, attól függetlenül,hogy régi társasághoz csapódsz, legyen önbizalmad megszólalni, poénkodni, rájuk írni bármivel kapcsolatban (pl házi) lájkolni nekik stb, mivel te vagy aki meg akarja őket ismerni, neked kell először lépned, hidd el 1-2 hónapon belül meg sem fog látszani,hogy ők régebb óta ismerik egymást mint te őket :D


a másik taktika ami szerintem jó lehet,hogy mindig 1 emberrel leszel jóba :D azaz,egy emberrel összehaverkodsz, és onnantól már párba lesztek, lesz kire "támaszkodnod" onnantól, már nyugodtan csapódhattok csoporthoz/egyedül lévő emberekhez : )


a lényeg, önbizalom, humor, türelem, ne ess pánikba ha 1-2 hét után még kívülállónak érzed magad :)


szóval igazából teljesen rajtad áll,hogy csoportba, vagy egy emberrel kezdesz el haverkodni, teljesen mind :) így is úgy is fog alakulni, csak ne parázz rá.


ami a legfontosabb, az elején még lehet,hogy távolságtartónak/bunkónak fog tűnni valaki, hagyj neki/nekik időt, ha 1 hónap után is bunkóznak egyszerűen ne foglalkozz velük szard le őket,hogy miért? :D


mert nem tudják mit vesztettek : ) majd megtudják akkor majd bánják hidd el : )

2016. szept. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ui: természetesen írhatsz privibe is ha valami nem világos/ egyéb kérdésed van, félre ne értsd nem felszedni akarlak :D


van barátnőm, ha akarod őt is megkérdezhetem, ő mit javasol : )

2016. szept. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Változott már nálad a helyzet?
2017. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem. Nem igazán tudtam beilleszkedni, persze vannak barátaim, de én vagyok az aki csak a lányok felével van jóba a többiek mind jóba vannak egymással. Nem tuáljuk egymást csak nem szoktunk beszelni. De az a baj, hogy én beszélgetnék velük, de sose jut eszembe semmi, én egyszerűen nem tudok szóba elegyedni az emberekkel :c Szeretek ebbe az osztályba járni, és nem is utálnak (egyenlőre), de nem is örülnek nekem szoval kb mint egy szellem vagy nem is tudom :c Azóta nem mentem velük sehova, mert nem hívnak, csak engem nem hívtak. Egyszer egy barátnőm, aki jóba volt az egyik osztálytársabbal megkérdezte mi a véleményük rólam. Azt mondta, hogy nem akarok beilleszkedni szerinte. De ez nem így van, csak nem tudok! Hogyan változzak végre meg???? (pozitív irányba) :cccc
2017. jan. 3. 18:31
 7/7 anonim válasza:
Szia,azóta már rég végeztél a sulival,de hátha valakinek jól jön amit én most írni fogok. Nekem is pontosan így volt egész 9.ben plussz 10.be is. A covid is rátett egy lapáttal az online suli miatt. Végül 11.re,vagyis inkább 11. második félévére sikerült úgy ahogy beilleszkedjek. A lényeg az ,hogy bármilyen introvertáltak vagytok,próbáljátok meg beszélgetni másokkal. Nekem is nehéz volt,de végül csak sikerült :))
2022. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!